26 C
Olsztyn
wtorek, 18 czerwca, 2024
reklama

„Dziupla” ze skradzionymi częściami samochodowymi została zlikwidowana

Wiadomości„Dziupla” ze skradzionymi częściami samochodowymi została zlikwidowana

Morąscy kryminalni wspierani przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie zlikwidowali „dziuplę” z częściami samochodowymi. Zabezpieczone części pochodzą z co najmniej 10 skradzionych pojazdów. Sprawa jest rozwojowa.

reklama

Sprawa rozpoczęła się w grudniu 2020 roku. Wówczas policjanci z Komisariatu Policji w Morągu otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Morąg doszło do kradzieży BMW o wartości 200 tysięcy złotych. Kryminalni od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. Kilkumiesięczne intensywne czynności doprowadziły ich do zakładu mechanicznego na terenie powiatu kwidzyńskiego.

Morąscy kryminalni wspierani przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie pojechali w to miejsce. W wyniku przeprowadzonych działań zabezpieczyli kilkadziesiąt części samochodowych, w tym również te pochodzące ze skradzionego w grudniu BMW. Zatrzymali również 4 mężczyzn w wieku od 19 do 40 lat.

reklama

– Na ten moment wiemy, że zabezpieczone przedmioty pochodzą z co najmniej dziesięciu kradzionych pojazdów z różnych części Polski. Ta liczba może jednak wzrosnąć, ponieważ wciąż trwa badanie pozostałych części. W tym celu powołany został biegły – mówią policjanci.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów kradzieży oraz paserstwa. Wobec 40 i 28- latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Drugi z 28- latków oraz 19- latek zostali objęci dozorem policyjnym. Jak mówią policjanci sprawa jest rozwojowa.

Źródło: KPP Ostróda

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane