-1 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

„Dziupla” ze skradzionymi częściami samochodowymi została zlikwidowana

Wiadomości„Dziupla” ze skradzionymi częściami samochodowymi została zlikwidowana

Morąscy kryminalni wspierani przez policjantów z Wydziału Kryminalnego KWP w Olsztynie zlikwidowali „dziuplę” z częściami samochodowymi. Zabezpieczone części pochodzą z co najmniej 10 skradzionych pojazdów. Sprawa jest rozwojowa.

reklama

Sprawa rozpoczęła się w grudniu 2020 roku. Wówczas policjanci z Komisariatu Policji w Morągu otrzymali zgłoszenie, że na terenie gminy Morąg doszło do kradzieży BMW o wartości 200 tysięcy złotych. Kryminalni od razu zajęli się wyjaśnianiem tej sprawy. Kilkumiesięczne intensywne czynności doprowadziły ich do zakładu mechanicznego na terenie powiatu kwidzyńskiego.

Morąscy kryminalni wspierani przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie pojechali w to miejsce. W wyniku przeprowadzonych działań zabezpieczyli kilkadziesiąt części samochodowych, w tym również te pochodzące ze skradzionego w grudniu BMW. Zatrzymali również 4 mężczyzn w wieku od 19 do 40 lat.

W Olsztynie kradną koła z samochodów. Brawurowa akcja policji
reklama

– Na ten moment wiemy, że zabezpieczone przedmioty pochodzą z co najmniej dziesięciu kradzionych pojazdów z różnych części Polski. Ta liczba może jednak wzrosnąć, ponieważ wciąż trwa badanie pozostałych części. W tym celu powołany został biegły – mówią policjanci.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanym mężczyznom zarzutów kradzieży oraz paserstwa. Wobec 40 i 28- latka sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Drugi z 28- latków oraz 19- latek zostali objęci dozorem policyjnym. Jak mówią policjanci sprawa jest rozwojowa.

reklama

Źródło: KPP Ostróda

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Opiekunka z zarzutami okradania 81-letniego podopiecznego. Jej przełożony sceptyczny wobec zarzutów

Włamał się do jubilera, ukradł niewiele, a to co ukradł - pogubił po drodze