fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 12 sierpnia, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Wjechał do rowu, po czym zgłosił kradzież auta

Wymyślił historię z kradzieżą pojazdu ponieważ chciał uniknąć odpowiedzialności za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji. Mowa o 25-letnim mieszkańcu Olsztyna, który wczoraj usłyszał zarzuty.

Wczoraj rano do Komisariatu Policji w Barczewie przyszedł mężczyzna by złożyć zawiadomienie o kradzieży samochodu. Do zdarzenia miało dojść kilka godzin wcześniej czyli około godziny 1.00 w nocy. Według relacji zgłaszającego sprawca ukradł jego audi spod domu rodziców, gdy ten wnosił do mieszkania swoje rzeczy. Następnie auto odjechało w kierunku Olsztyna. Pokrzywdzony poprosił znajomego o pomoc i pojechał w ślad za złodziejem. Gdy stracił go z oczu, wrócił do rodzinnego domu i postanowił powiadomić o wszystkim policję.

Funkcjonariusze przyjmując zawiadomienie o kradzieży, wyczuli od zgłaszającego woń alkoholu. Ponadto patrol policji znalazł jego audi niedaleko miejscowości Nikielkowo zaparkowane w rowie. Gdy na miejsce został wysłany technik kryminalistyki by zabezpieczyć ślady, mężczyzna szybko zmienił wersję wydarzeń. Przyznał się, że kradzież wymyślił bo chciał uniknąć odpowiedzialności za jazdę pod wpływem alkoholu i spowodowanie kolizji drogowej. Po przebadaniu go na zawartość alkoholu w organizmie okazało się, że ma jeszcze promil.
I tak z pokrzywdzonego zmienił status na sprawcę. Za przestępstwo jakim jest jazda samochodem pod wypływem alkoholu grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności , utrata prawa jazdy nawet na 15 lat oraz wysoka grzywna m.in. za spowodowanie kolizji drogowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Piknik dla mieszkańców olsztyńskiego osiedla Libero. Pierwszy budynek od firmy Budlex już oddany

W ostatni weekend redakcja Twojego Kuriera Olsztyńskiego zawitała na piknik z okazji ukończenia pierwszego (z czterech) budynku inwestycji Libero. Firma Budlex debiutuje w naszym...

Studio Dron Olsztyn oferuje fotografowanie i filmowanie z drona, wizualizacje 3D oraz tworzenie animacji

Potrzebujesz sfotografować lub sfilmować coś w niepowtarzalny sposób? Wyróżnić się na tle konkurencji, bądź zwiększyć swoje szanse na sprzedaż swoich produktów lub usług? Idealnym...

Popłyną kolejne miliony na inwestycje w województwie

FUNDUSZ DRÓG SAMORZĄDOWYCH 2021 Wojewoda Artur Chojecki ogłosił nabór wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na rok 2021, który odbędzie się w...