7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rada Rodziny przy wojewodzie warmińsko-mazurskim w obronie Jana Pawła II

OlsztynRada Rodziny przy wojewodzie warmińsko-mazurskim w obronie Jana Pawła II

W czwartek Sejm przyjął uchwałę, w której potępia nagonkę medialną na Papieża Jana Pawła II. Za uchwałą głosowało 271 posłów, 43 przeciw było, od głosu wstrzymało się 4 posłów. W czasie głosowania nad uchwałą 125 posłów Koalicji Obywatelskiej wyciągnęło ze swoich czytników elektronicznych karty, które potwierdzały ich obecność na sali.

Medialna debata o papieżu

reklama

Od kilku dni toczy się dyskusja na temat tego, czy Karol Wojtyła wiedział o przypadkach pedofilii w kościele oraz czy te przypadki ukrywał, kiedy był arcybiskupem krakowskim. Powodem dyskusji był reportaż Marcina Gutowskiego „Franciszkańska 3”, który został wyemitowany w stacji TVN24. Autor przedstawił w nim dowody, które miały świadczyć o tym, że Karol Wojtyła, zanim został papieżem, miał tuszować przypadki pedofilii w polskim Kościele. Stacja TVP Info opublikowała pasek „Haniebny atak ubeckimi papierami na św. Jana Pawła II”.

Spory sukces 25 Wenty Dobroczynnej Akcji Katolickiej

Do sprawy odniósł się Kościół, broniąc Papieża Jana Pawła II. W czwartek doszło do przyjęcia projektu ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II wraz z poprawkami. Towarzyszyła temu dyskusja na temat tego, iż atak na św. Jana Pawła II ma na celu osłabienie Polski.

Obrona Papieża

reklama

W obronę Papieża włączyło się wiele organizacji. Także Rada Rodziny przy wojewodzie warmińsko-mazurskim postanowiła zabrać w tej sprawie głos. Jak podała w swoim stanowisku, Rada pragnie udzielić poparcia dla wszystkich, którzy stają w obronie św. Jana Pawła II. Jak podkreślono uderzenie w autorytet Papieża oraz próby podważenia jego pontyfikatu są celowymi działaniami, które mają na celu osłabienie Kościoła, skłócenie Polaków, jak również zdezintegrowanie rodzin.

Wirtualne msze dotarły na Warmię i Mazury. Nowa moda wśród młodzieży

Rada Rodziny podkreśliła rolę Papieża Jana Pawła II w trosce o rodzinę, jej godność i prawa rodziny. Świadczyć o tym mogą liczne dokumenty takie jak encykliki, adhortacje oraz listy apostolskie. Rodzinie Papież poświęcił wiele swoich homilii oraz przemówień.

reklama

Rada wyraziła swój sprzeciw wobec ataków na Papieża i zwróciła uwagę, że stanowił autorytet społeczny oraz moralny.

źródło: UW

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

14 KOMENTARZY

14 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Fan motoryzacji
15 marca 2023 20:10

Wiedział zatail i tyle. Kutafon. Pies go jebal

Jarek
13 marca 2023 15:21

Jp2gmd

Popularne
Ogłoszenia

Wirtualne msze dotarły na Warmię i Mazury. Nowa moda wśród młodzieży

Przy Kurii uruchomiono Centrum Medialne Archidiecezji Warmińskiej