3 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Rada Rodziny przy wojewodzie warmińsko-mazurskim w obronie Jana Pawła II

OlsztynRada Rodziny przy wojewodzie warmińsko-mazurskim w obronie Jana Pawła II

W czwartek Sejm przyjął uchwałę, w której potępia nagonkę medialną na Papieża Jana Pawła II. Za uchwałą głosowało 271 posłów, 43 przeciw było, od głosu wstrzymało się 4 posłów. W czasie głosowania nad uchwałą 125 posłów Koalicji Obywatelskiej wyciągnęło ze swoich czytników elektronicznych karty, które potwierdzały ich obecność na sali.

reklama

Medialna debata o papieżu

Od kilku dni toczy się dyskusja na temat tego, czy Karol Wojtyła wiedział o przypadkach pedofilii w kościele oraz czy te przypadki ukrywał, kiedy był arcybiskupem krakowskim. Powodem dyskusji był reportaż Marcina Gutowskiego “Franciszkańska 3”, który został wyemitowany w stacji TVN24. Autor przedstawił w nim dowody, które miały świadczyć o tym, że Karol Wojtyła, zanim został papieżem, miał tuszować przypadki pedofilii w polskim Kościele. Stacja TVP Info opublikowała pasek “Haniebny atak ubeckimi papierami na św. Jana Pawła II”.

Do sprawy odniósł się Kościół, broniąc Papieża Jana Pawła II. W czwartek doszło do przyjęcia projektu ws. obrony dobrego imienia św. Jana Pawła II wraz z poprawkami. Towarzyszyła temu dyskusja na temat tego, iż atak na św. Jana Pawła II ma na celu osłabienie Polski.

reklama

Obrona Papieża

W obronę Papieża włączyło się wiele organizacji. Także Rada Rodziny przy wojewodzie warmińsko-mazurskim postanowiła zabrać w tej sprawie głos. Jak podała w swoim stanowisku, Rada pragnie udzielić poparcia dla wszystkich, którzy stają w obronie św. Jana Pawła II. Jak podkreślono uderzenie w autorytet Papieża oraz próby podważenia jego pontyfikatu są celowymi działaniami, które mają na celu osłabienie Kościoła, skłócenie Polaków, jak również zdezintegrowanie rodzin.

Rada Rodziny podkreśliła rolę Papieża Jana Pawła II w trosce o rodzinę, jej godność i prawa rodziny. Świadczyć o tym mogą liczne dokumenty takie jak encykliki, adhortacje oraz listy apostolskie. Rodzinie Papież poświęcił wiele swoich homilii oraz przemówień.

Rada wyraziła swój sprzeciw wobec ataków na Papieża i zwróciła uwagę, że stanowił autorytet społeczny oraz moralny.

reklama

źródło: UW

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

14 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Fan motoryzacji
15 marca 2023 20:10

Wiedział zatail i tyle. Kutafon. Pies go jebal

Jarek
13 marca 2023 15:21

Jp2gmd

Polecane
Ogłoszenia