fbpx
14 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Sprawdź, jak będzie miasto świętować kanonizację Jana Pawła II w Olsztynie

OlsztynSprawdź, jak będzie miasto świętować kanonizację Jana Pawła II w Olsztynie

Olbrzymi wizerunek papieża wyświetlany na ratuszu, koncerty, wystawa fotografii – tak w skrócie będą przebiegać uroczystości kanonizacyjne w mieście.

reklama

Kanonizacja Jana Pawła II odbędzie się w Rzymie 27 kwietnia. Olsztyńskie obchody tego wydarzenia rozpoczną się jednak dzień wcześniej.

– Przed ratuszem otworzymy wystawę fotografii, upamiętniającą wizytę papieża w Olsztynie w 1991 roku – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. – Wystawa będzie czynna do 26 maja. Oprócz tego, wykorzystując oświetlenie planetarium, podświetlimy ratusz wizerunkiem Jana Pawła II. Iluminacja pojawi się od 26 kwietnia o godz. 21.

reklama

Prócz tego w Olsztynie przewidziano także koncert “Iskra miłosierdzia”, który odbędzie się w kościele przy ul. Wyszyńskiego (pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela Człowieka) w niedzielę o godz. 18. Wystąpią “Mocni w Wierze” Chór Warmii i Mazur, Świąteczna Kapela, Soli Deo Gloria. O godz. 18.30 w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi Mieczysław Szcześniak, Chór Collegium Juvenum, Aurelia Luśnia, Marta Andrzejczyk, Basia Raduszkiewicz.

Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą

Z kolei w Eranovie w niedzielę o godz. 19 odbędzie się koncert poetycki “Wojtyła”. W programie przewidziano występ chóru kameralnego ProForma pod kierownictwem Marcina Wawruka.

reklama

Biskup Jacek Jezierski: – Warto w tym miejscu przypomnieć, że obecnie Karol Wojtyła jest beatyfikowany. Pozwala to na kult osoby na terenie archidiecezji rzymskiej, w Polsce i jeszcze  w kilku krajach. Gdy zakończy się proces kanonizacyjny będzie obiektem kultu na całym świecie.

Według danych Kurii Metropolitalnej z Warmii i Mazur na kanonizację papieża pojechało do Rzymu około 400 osób. 280 w zorganizowanych grupach, 120 indywidualnie.

rak

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą
Prezydent Grzymowicz z prestiżową nagrodą
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji