fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

30-lecie wizyty Jana Pawła II w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie

reklama

Minęło już 30 lat odkąd w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie wizytę złożył Jan Paweł II. Czas biegnie szybko, ale nie zatarł pięknych wspomnień, które zostały z tamtego wydarzenia. Poniedziałkowa uroczystość, upamiętniająca to niezwykłe spotkanie, była okazją do przypomnienia sobie słów papieża Polaka, które skierował do pacjentów i personelu szpitala.

Jestem bardzo dumna, że jestem dyrektorem szpitala, który 30 lat temu odwiedził Ojciec Święty Jan Paweł II – podkreśla dr n. med. Krystyna Piskorz-Ogórek, dyrektor Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. – Staramy się wypełniać ten testament, który Ojciec Święty zostawił tu mówiąc o miłości, solidarności ludzkiej i wrażliwości na cierpienie.

Poniedziałkowa (07.06.2021) uroczystość była okazją do przypomnienia wizyty Ojca Świętego na zdjęciach i filmach. Opowiedzieli o niej również uczestnicy tamtego wydarzenia, m. in. Ksiądz Arcybiskup senior Edmund Piszcz, Ksiądz prof. Ryszard Sztychmiler, który wówczas przewodniczył mszy św. w szpitalu, ówczesna dyrektor szpitala – Pani Irena Mierzejewska-Grabowska, ówczesna pielęgniarka oddziałowa oddziału onkologicznego – Pani Danuta Janiszewska, a także Pani Krystyna Wrzosek-Raźnik, która jako pacjentka szpitala spotkała się tego dnia z Janem Pawłem II.

reklama

Chorowałam wtedy na białaczkę, byłam załamana – wspomina. – Papież nachylił się nade mną i powiedział: „Nie lękaj się, Pan jest z Tobą”. Te słowa prowadzą mnie przez życie.

Ks. dr Michał Tunkiewicz, kapelan Szpitala Dziecięcego w Olsztynie i organizator wczorajszego spotkania podkreślił, że tamto wydarzenie bardzo zjednoczyło szpitalną społeczność, wszystkie różnice światopoglądowe przestały mieć znaczenie. Wszyscy podkreślali wyjątkowość tego spotkania i odczucie obecności osoby, która realnie błogosławi i wpływa na dalsze życie.

Jan Paweł II pozostawiał niezwykły ślad w sercach ludzi, a spotkania z nim wręcz przemieniały życie wielu z nich – zaznaczył Ksiądz Arcybiskup Józef Górzyński.

W spotkaniu uczestniczyli m. in.: Pan Gustaw Marek Brzezin, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Pan Aleksander Socha, wicewojewoda warmińsko-mazurski oraz Pan Ryszard Kuć, wiceprezydent Olsztyna.

Spotkanie poprowadził Pan Cezary Ilczyna, aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Wielu wzruszeń dostarczyły uczestnikom uroczystości utwory wykonane przez grupę wokalno-instrumentalną z Państwowej Szkoły Muzycznej w Olsztynie pod kierownictwem Pani Ewy Zagórskiej. Goście obejrzeli też wystawę prac dziecięcych „Jan Paweł II w oczach i w sercach dzieci”.

Źródło: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie

reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze