20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Pierwsza taka inwestycja w Olsztynie

OlsztynPierwsza taka inwestycja w Olsztynie

Już wkrótce w Olsztynie rozpocznie się budowa “Miasteczka Ruchu Drogowego z grami edukacyjnymi”. Władze Olsztyna rozpisały przetarg na jego urządzenie.

reklama

Pierwsza taka inwestycja

Dzięki wybraniu projektu Miasteczka w ramach Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego możliwa będzie jego realizacja. Jego głównym zadaniem będzie popularyzacja zasad i przepisów ruchu drogowego, a także kształtowanie nawyków prawidłowego zachowania się w ruchu ulicznym wśród jego najmłodszych uczestników.

Koszt realizacji projektu wyniesie kilkaset tysięcy złotych. Będzie to projekt ogólnodostępny i będzie umożliwiał korzystanie z niego w pełnym zakresie wśród mieszkańców Olsztyna. Miasteczko będzie zlokalizowane przed Szkołą Podstawową nr 30 im. Marii Zientary-Malewskiej, ul. Pieczewska w Olsztynie.

reklama

Rozpisano przetarg

Przetarg został już rozpisany przez Zarząd Dróg Zieleni i Transportu w Olsztynie. Jeszcze w marcu będzie znana firma, która zajmie się realizacją projektu. Prace będą polegać między innymi na wykonaniu robót mających na celu przebudowę istniejącego już placu. Obejmą także przebudowę kanalizacji deszczowej oraz remont słupów oświetleniowych. Przedmiot zamówienia ma zostać zrealizowany w terminie trzech miesięcy od daty wprowadzenia na teren budowy.

źrodło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia