4 C
Olsztyn
niedziela, 3 marca, 2024
reklama

Sąd zatrzymał prawo jazdy 21-latce, która rażąco naruszyła przepisy ruchu drogowego

OstródaSąd zatrzymał prawo jazdy 21-latce, która rażąco naruszyła przepisy ruchu drogowego

Ostródzki sąd uznał za w pełni uzasadnioną decyzję policjantów o zatrzymaniu prawy jazdy 21-latki, która w rażący sposób naruszyła przepisy ruchu drogowego, doprowadzając do kolizji trzech pojazdów. Policjanci ustalili, że 21-latka nie upewniając się, czy ma odpowiednią widoczność i miejsce do wyprzedzania zaczęła wykonywać ten manewr i doprowadziła do kolizji . Z kolei 56-latek, który w poniedziałek wielkanocny wsiadł za kierownicę mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie, zapłaci 6 tysięcy złotych grzywny i przez 6 lat nie będzie miał prawa wsiąść za kierownicę.

reklama

Kilkanaście dni temu policjanci pracowali na miejscu kolizji drogowej na krajowej 16 w Ostródzie. Wstępnie ustalono, że to 21-latka, która w miejscu zabronionym wyprzedzała inne pojazdy jest odpowiedzialna za to zdarzenie. W wyniku jej jazdy doszło wówczas do kolizji z udziałem trzech pojazdów. Nikt na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jednak za tak nieodpowiedzialne zachowanie policjanci zatrzymali 21-latce prawo jazdy. Sąd, z uwagi na rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i jednoczesne narażenie innych osób na niebezpieczeństwo uznał to za w pełni uzasadnione. Policjanci przypominają, że za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego kodeks wykroczeń przewiduje między innymi środek karny właśnie w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Z kolei 56-latek, który w poniedziałek wielkanocny jechał krajową 7 mając blisko 4 promile alkoholu w organizmie zapłaci 6 tysięcy złotych grzywny oraz straci prawo jazdy na 6 najbliższych lat. Mężczyzna został wówczas zatrzymany dzięki natychmiastowej reakcji innego kierowcy, którego zaniepokoiło dziwne zachowanie kierowcy peugeota.

reklama

red

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia