7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W pożarze zginął mężczyzna, miał 66 lat

SzczytnoW pożarze zginął mężczyzna, miał 66 lat

We wsi Jęcznik w powiecie szczycieńskim (woj. warmińsko-mazurskie) doszło w poniedziałek po południu do pożaru na poddaszu domu-bliźniaka. W pożarze zginął mężczyzna, miał 66 lat – poinformowała straż pożarna.

reklama

Oficer prasowy straży pożarnej w Szczytnie st. kpt. Łukasz Wróblewski poinformował, że do pożaru doszło w niewielkim, około 25-metrowym pomieszczeniu na piętrze domu typu bliźniak.

„Prawdopodobnie z pieca kaflowego, którym ogrzewane było pomieszczenie, wypadła część spaleniska, a od niej zajęły się inne rzeczy. Tak sądzimy, bo w piecu były otwarte drzwiczki. To jest absolutnie nasza hipoteza, przyczyny pożaru będzie wyjaśniało śledztwo, za chwilkę na miejsce ma dojechać prokurator” – podkreślił w rozmowie Wróblewski.

reklama

Gdy strażacy przyjechali na miejsce w pomieszczeniu było bardzo silne zadymienie. W środku był nieprzytomny mężczyzna. Strażacy wynieśli go na zewnątrz. Część strażaków udzielała mu pomocy, część gasiła w sumie niewielki pożar. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować” – przyznał oficer prasowy szczycieńskich strażaków.

Małżeństwo w wieku ok. 60 lat zginęło w pożarze mieszkania
reklama

W rozmowie strażak przyznał, że dym z niewielkiego pożaru nie miał się gdzie wydostawać, ponieważ okna i drzwi były szczelnie zamknięte. „Stąd tak silne zadymienie” – podkreślił Wróblewski.

Żona zmarłego w pożarze mężczyzny w czasie akcji strażaków przebywała w pracy, sąsiedzi także przebywali poza domem.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Pożar sadzy w szkolnym kominie. Ewakuacja uczniów i nauczycieli

Taksówka spaliła się pod Galerią Warmińską