5 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Karol P. i Paweł Ł. wyłudzili pod Olsztynem nieruchomość o wartości miliona złotych

OlsztynKarol P. i Paweł Ł. wyłudzili pod Olsztynem nieruchomość o wartości miliona...

Dzięki intensywnej pracy policjantów z Olsztyna doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o wyłudzanie nieruchomości, produktów medycznych oraz pobytu w luksusowym hotelu. Teraz odpowiedzą za swoje czyny.

reklama

Sprzedaż domu

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskie Policji w Olsztynie wraz z Prokuraturą Rejonową Olsztyn Południe wyjaśniają okoliczności oszustw, które zostały dokonane od kwietnia 2022 roku do lutego 2023 roku.

Sprawcy odpowiedzieli na ofertę sprzedaży nieruchomości, której wartość wynosiła ponad milion złotych i jest położona w gminie Gietrzwałd. Mężczyźni mieli się podawać za osoby majętne, zamieszkujące znany apartamentowiec w Warszawie. 36 i 40-latek zmanipulowali mężczyznę i ten zrezygnował z zawarcia umowy przedwstępnej kupna-sprzedaży. Wskutek tego na drodze notarialnej przeniósł on własność nieruchomości. Sprawcy jednak nie przekazali pokrzywdzonemu obiecanych pieniędzy za dom.

reklama

Oszukany mężczyzna o zdarzeniu poinformował organy ścigania. Jak się okazało, w podobny sposób mogły zostać oszukane kolejne, dwie osoby. Mężczyźni zerwali jednak kontakt po tym, jak potencjalni sprzedawcy zażądali wpłacenia zadatku.

*nagranie wideo

Kolejne oszustwa

Jeden z mężczyzn, pracujący w branży medycznej, wraz z kolegą zamówił i odebrał produkty w jednej z aptek. Jednak za zamówienie nie zapłacił. Wartość strat oszacowano na 4 tysiące złotych. Mężczyźni wyłudzili również noclegi w dwóch luksusowych apartamentowcach w Olsztynie i na terenie powiatu olsztyńskiego. Łączną wartość strat oszacowano na 12 tysięcy złotych. W jednym przypadku przedstawili podrobiony dokument, który potwierdzał płatność za ich pobyt.

reklama

Zatrzymanie mężczyzn

Obaj mężczyźni dzięki pracom policyjnym nadzorowanym przez prokuraturę zostali zatrzymani. Jeden z nich, 36-letni mieszkaniec Barczewa to Karol P. był już karany za podobne przestępstwo i toczy się przeciwko niemu postępowanie. Najbliższe 3 miesiące spędzi on w areszcie. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe.

Drugi z zatrzymanych Paweł Ł., to 40-letni mieszkaniec Białegostoku, wobec którego zastosowano policyjny nadzór. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące usiłowania oraz oszustwa, za co grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lolo
2 marca 2023 12:09

Git ludzie

Polecane
Ogłoszenia