18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami

OlsztynWarmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki zawiera szereg ułatwień dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki temu osoby te mogą sprawnie załatwić swoje sprawy w urzędzie.

reklama

Urząd przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami

Położenie urzędu sprawia, że łatwo się do niego dostać różnymi środkami transportu. Blisko wejścia do urzędu znajdują się specjalnie oznakowane miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Dodatkowo są łatwo dostępne windy oraz toalety specjalnie przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Poruszanie się po urzędzie ułatwiają także poręcze przy schodach, system pochylni oraz podjazdów dla osób z niepełnosprawnościami.

Poruszanie się po urzędzie dla osób niewidomych mają ułatwić specjalne ścieżki oraz mapa tyflograficzna. Dodatkowo do urzędu mogą wejść osoby z psem asystującym lub psem przewodnikiem. Pies asystujący prowadzi osobę na wózku, a pies przewodnik pomaga osobie niewidomej poruszać się po różnych miejscach.

reklama

Urząd zapewnia także odpowiednią liczbę miejsc siedzących w miejscach przeznaczonych dla klientów, którzy oczekują na załatwienie swoich spraw.

Odpowiednia obsługa

Pracownicy w sposób życzliwy oraz grzeczny odnoszą się do wszystkich klientów urzędu. Chętnie starają się udzielić pomocy osobom z niepełnosprawnościami. Dodatkowo strona internetowa urzędu zawiera informacje dla osób z niepełnosprawnościami. Strona ta jest również czytelna dla osób mających problem ze wzrokiem.

W urzędzie możliwy jest także dostęp do tłumacza polskiego języka migowego online, poprzez połączenie z usługą Tłumacz Migam, jak również istnieje możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej. Jest to urządzenie dla osób słabosłyszących. Ustawia się je w pomieszczeniu i osoba słabosłysząca może nastawić swój aparat słuchowy na połączenie z pętlą. Dzięki temu dobrze słyszy, a nie słyszy szumu, czy hałasu.

reklama

źródło: W-M UW

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Babcia
27 lutego 2023 00:44

To teraz może coś zrobić dla ludzi bardziej sprawnych aby im tez ułatwić życie?

Olga
25 lutego 2023 17:06

Brawo panie Pawle, super.

Polecane