Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama
środa, 13 Listopad, 2019
11 C
Olsztyn

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Warte uwagi

JASAMtozrobię! Olsztyński market budowlany w niezwykły sposób chce dotrzeć do klientów [WIDEO]

Sieć marketów budowlanych JASAM wychodzi z szalenie ciekawą inicjatywą i uruchamia swój kanał na YouTube! Debiutancki cykl "JASAMtozrobię", skupia się wokół pomocy instruktażowej przy...

listopad, 2019

16LIS19:0021:00Koncert zespołu Tales of Pink FloydOlsztyńskie Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne, al. M. J. Piłsudskiego 38

Pokaż więcej wydarzeń

Nowoczesne aparaty słuchowe. Auris Olsztyn. Rabat 50%

reklama

Auris działa na rynku od 2003 roku. Ich personel to zespół doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych protetyków słuchu, którzy stale rozwijają swoje umiejętności i podnoszą kwalifikacje w ramach szkoleń zawodowych. Oferta jest kompleksowa. Obejmuje:

• badanie słuchu, wykonywane sprzętem klinicznym najlepszej jakości,
• dobór i sprzedaż cyfrowych aparatów słuchowych najnowszej generacji,
• naprawę, serwis oraz konserwację sprzedawanych urządzeń,

reklama

Dzięki korzystnym umowom z producentami, są w stanie zagwarantować urządzenia w bardzo korzystnej cenie.

PROMOCJA
Rabat 50% na wszystkie baterie!
Oferta ważna do 31.12.2019
Można kupić więcej opakowań.

KONTAKT

Auris Olsztyn
ul. Wyszyńskiego 1
10–457 Olsztyn
tel. 89 533 50 80
e-mail: aurisolsztyn@wp.pl
godziny otwarcia: pn-pt 8:00-16:00

Gabinet w Biskupcu
ul. Armii Krajowej 8, gab. 61
11–300 Biskupiec
tel. 89 533 50 80
e-mail: aurisolsztyn@wp.pl
godziny otwarcia: wt 10:00-12:00

www.auris-olsztyn.pl

Oferujemy cyfrowe aparaty słuchowe najnowszej generacji

Przeczytaj poradnik od specjalistów firmy Auris

Czy potrzebuję aparatu słuchowego?

Statystyki wskazują, że ok. 300 mln ludzi na świecie ma znaczące ubytki słuchu, wymagające rehabilitacji, ale tylko 5% osób z tej grupy stosuje aparaty słuchowe. Dzieje się tak w dużej mierze dlatego, że niedosłuch często jest problemem tabuizowanym i banalizowanym. Tymczasem nowoczesne aparaty słuchowe są w stanie przynieść bardzo dużo korzyści. Przede wszystkim – przywracając zdolność słyszenia, znacznie wpływają na poprawę kontaktów społecznych, a dzięki funkcjom dodatkowym, takim jak łączność bezprzewodowa, ułatwiają codzienne funkcjonowanie. Aparaty słuchowe nowej generacji są przy tym tak lekkie, dyskretne i niewidoczne, że nie sprawiają żadnych problemów swoim użytkownikom.

Zanik zdolności słuchu

Podstawowe zdolności słuchu to duża rozdzielczość czasowa, selektywność i zdolność słyszenia przestrzennego. Dzięki tym cechom jesteśmy w stanie skupić się na rozmowie nawet w gwarnym miejscu, np. podczas przyjęcia czy na ulicy, oraz bez problemu rozpoznajemy źródło dźwięku. Kiedy zdolność te zanikają, każda rozmowa wymaga coraz większego wysiłku słuchowego i mocniejszego skupiania uwagi, w wyniku czego staje się męcząca. Często nie wystarcza samo słuchanie, aby zrozumieć mowę, dlatego osoby niedosłyszące wspierają się, przyglądając się ustom rozmówcy. Jest to jeden z pierwszych objawów rozwijającego się niedosłuchu. Prawidłowa diagnostyka ubytków słuchu na tym etapie może przynieść bardzo duże korzyści, gdyż niewielki niedosłuch można łatwo protezować, nie dopuszczając tym samym do rozwoju głębokich ubytków, przy których dobór aparatu słuchowego jest trudniejszy, a w samym urządzeniu trzeba zastosować droższą technologię.

Pierwsze symptomy rozwijającego się niedosłuchu

Pierwsze objawy ubytków słuchu dotyczą najczęściej opisanych zdolności słuchu oraz trudności w słyszeniu dźwięków wysokich. Zapisz się na wizytę do poradni audioprotetycznej, jeśli:

• coraz gorzej słyszysz wysokie dźwięki, np. głosy dziecięce, kobiece czy śpiew ptaków;
• masz problem ze zrozumieniem mowy innych osób, często prosisz o powtórzenie;
• musisz się bardzo skupiać na rozmówcy, aby zrozumieć, co do Ciebie mówi;
• masz problem ze zrozumieniem rozmów telefonicznych;
• trudno Ci zrozumieć drugą osobą w hałaśliwym miejscu;
• źle słyszysz głosy pochodzące z większej odległości, np. w kościele lub teatrze;
• głośniej niż wcześniej nastawiasz telewizor, radio czy telefon.

Rodzaje aparatów słuchowych

Nasza oferta obejmuje cyfrowe aparaty słuchowe wewnątrzkanałowe, wewnątrzuszne i zauszne. Wybór odpowiedniego rodzaju zależny jest w dużej mierze od oczekiwań pacjenta, jednak bardzo ważne jest również, aby wybrany rodzaj był odpowiedni do rehabilitacji danego stopnia niedosłuchu. Podczas wizyty prezentujemy możliwe w danym przypadku rozwiązania.

Różnice pomiędzy aparatami słuchowymi

Aparaty słuchowe różnią się między sobą wyglądem (stylem) oraz stopniem zaawansowania technologicznego. Wybór optymalnego rozwiązania zależny jest od rodzaju i stopnia niedosłuchu oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Zawsze powinien w nim uczestniczyć wykwalifikowany protetyk słuchu.

Zaawansowanie technologiczne

Tym, co najważniejsze w nowoczesnych aparatach słuchowych, jest technologia. W zależności od rodzaju i stopnia niedosłuchu oraz indywidualnych oczekiwań pacjent w porozumieniu ze specjalistą wybiera odpowiednie programy. Najwygodniejsze są aparaty z systemami adaptacyjnymi, gdyż ich działanie jest całkowicie automatyczne. Bardzo istotna jest również kierunkowość oraz eliminacja szumów i sygnałów sprzężonych. Jeżeli lubisz słuchać muzyki, zapytaj swojego audioprotetyka o aparat z programem muzycznym, z kolei jeśli często prowadzisz rozmowy telefoniczne, dużym ułatwieniem dla Ciebie będzie łączność bezprzewodowa.

Bezpłatne badania słuchu

W ramach naszej oferty wykonujemy bezpłatne badania słuchu u dzieci i dorosłych. Postawiona podczas pierwszej wizyty diagnoza jest wskazaniem do dobrania odpowiedniego aparatu słuchowego bądź dalszej diagnostyki.

Dobór aparatu słuchowego

Aby odpowiednio dopasować aparat słuchowy do rodzaju niedosłuchu oraz indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjenta, należy przeprowadzić badania kliniczne oraz wywiad audioprotetyczny, następnie wykonywany jest odcisk kanału słuchowego bądź małżowiny usznej – w zależności od wybranego modelu aparatu, na końcu zaś urządzenie zostaje zaprogramowane według wymagań dostosowanych do wielkości niedosłuchu oraz ustaleń z pacjentem. Procedura ta wymaga około trzech wizyt w poradni audioprotetycznej.

reklama
reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Co? Gdzie? Kiedy?

listopad, 2019

13LIS19:00Maciej Maleńczuk / Olsztyn / 13.11.2019Filharmonia Warmińsko-Mazurska w Olsztynie, ul. Bartosza Głowackiego 1

14LIS(LIS 14)17:00Babski Świat w Beretta PUBBeretta Pub, Kołłątaja 22

14LIS18:00Wernisaż: Eda Yukov "What do you really want?"BWA Olsztyn, Al. Marszałka J. Piłsudskiego 38

reklama

Konkurs

Warte uwagi

JASAMtozrobię! Olsztyński market budowlany w niezwykły sposób chce dotrzeć do klientów [WIDEO]

Sieć marketów budowlanych JASAM wychodzi z szalenie ciekawą inicjatywą i uruchamia swój kanał na YouTube! Debiutancki cykl "JASAMtozrobię", skupia się wokół pomocy instruktażowej przy...

RABATOL.PL

X