7 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Carrefour zamyka duży sklep w Olsztynie

OlsztynCarrefour zamyka duży sklep w Olsztynie

Z olsztyńskich Nagórek znika znany i lubiany sklep. Zostanie on zamknięty, ponieważ wygasa jego umowa najmu.

Sklep znika z ulicy Orłowicza

reklama

Z powodu wygaśnięcia umowy najmu zniknie sklep sieci Carrefour, który mieścił się przy ulicy Orłowicza. Pracownicy, którzy dotychczas pracowali w tym sklepie, znaleźli zatrudnienie w innych placówkach tej marki w Olsztynie.

Carrefour zamyka duży sklep w Olsztynie zakupy Olsztyn, Wiadomości

Sieć Carrefour

Carrefour jest międzynarodową siecią supermarketów, hipermarketów, sklepów osiedlowych oraz specjalistycznych. Specjalizują się handlem produktami spożywczymi oraz przemysłowymi, jak również usługami. Sieć ta wywodzi się z Francji.

reklama

Początki spółki handlowej sięgają 1959 roku, którą założyły rodziny Fournier, Badin i Defforay. Pierwszy market znajdował się w Annency, a pierwszy hipermarket powstał w 1963 roku w Sainte- Genevieve-des-Bois. W 1970 roku otwarto pierwszy sklep za granicą, w Hiszpanii.

Nowe centrum handlowe na Mazurach

Obecnie na świecie istnieje ponad 10 tysięcy placówek, które są rozlokowane w 34 krajach. Z tego 3,5 tysiąca stanowią supermarkety, 1350 hipermarkety, 5 tysięcy sklepy osiedlowe. W Polsce jest ponad 800 takich placówek.

Carrefour w Polsce

reklama

Do Polski Carrefour trafił w 1997 roku. Pierwszy sklep otwarto w Łodzi. W Olsztynie największy hipermarket mieści się przy ulicy Krasickiego 1B. Mniejsze markety znajdują się na alei Marszałka Piłsudskiego 16, ulicy Żołnierskiej 43, Borkowskiego 3, Kanafojskiego 6, Dworcowej 39, Żytniej 70, Barcza 1, Kanta 10 i Narcyzowej 1A.

Biedronka zamyka 3 sklepy w Olsztynie na czas remontu

W placówkach Biedronka przy ulicy Barczewskiego 1 (od 6.02.), Sielskiej 12 (od 13.02.) oraz Pstrowskiego 26 (od 16.01.) planowane są remonty. Efektem tego będzie podniesienie komfortu zakupów oraz dostosowanie placówek do nowego standardu obowiązującego w sklepach. Znajdą zastosowanie ekologiczne rozwiązania wewnątrz sklepów, wyeksponowane zostaną strefy promocji, kwiatów. Nastąpi również przejrzyste ustawienie wysp na warzywa i owoce. Dodatkowo mają być zastosowane rozwiązania ekologiczne polegające na energooszczędnych urządzeniach chłodniczych.

Biedronka zamyka trzy sklepy w Olsztynie

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Piotr
24 lutego 2023 16:00

Po co do artykułu o Carrefourze dodajecie biedronkę XD

Zorro
24 lutego 2023 14:30

A propos robaków to podobno w Carrefour można je już kupić. Smacznego.

Popularne
Ogłoszenia

Pana Artura skazało 46 sądów w Polsce. Walka o uniewinnienie, czyli jak sądy niszczą człowieka?

Pana Artura skazało 46 sądów w Polsce. Walka o uniewinnienie, czyli jak sądy niszczą człowieka?