16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

10 najlepszych szkół podstawowych w Olsztynie

Olsztyn10 najlepszych szkół podstawowych w Olsztynie

Portal WaszaEdukacja.PL opublikował ranking najlepszych szkół podstawowych w Olsztynie.

reklama

Kryteria rankingu

Ranking Szkół Podstawowych wziął pod uwagę 27 szkół publicznych i niepublicznych w Olsztynie. Spełniły one wymogi regulaminu, co było podstawą do wzięcia udziału w rankingu. Zostały także uwzględnione wyniki z egzaminów ósmych klas i osiągnięcia w olimpiadach przedmiotowych. Dane, które brano pod uwagę w rankingu, były sprawdzone w OKE, CKE oraz MEN.

Pierwsza trójka

Na pierwszym miejscu znalazła Szkoła Podstawowa a nr 311 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi w Olsztynie. W rankingu ogólnopolskim szkoła ta zajmuje 169 miejsce w kraju. Drugie miejsce zajęła Społeczna Szkoła Podstawowa 101 w Olsztynie, która w rankingu ogólnopolskim zajęła 349 miejsce. Trzecie miejsce przypadło Katolickiej Szkole Podstawowej im. Świętej Rodziny w Olsztynie. Szkoła ta zajmuje 595 miejsce w kraju.

reklama

Pozostałe miejsca w rankingu

Czwarte miejsce zajęła Szkoła Absolwent Olsztyn (600 miejsce w kraju), piąte Szkoła Podstawowa nr 7 im. Leona Kruczkowskiego Olsztyn (771 miejsce w kraju). Szóste miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Liszewskiego Olsztyn (789 miejsce w kraju). Pozostałe miejsce w pierwszej dziesiątce przypadły Szkole Podstawowej nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu Olsztyn (1141 miejsce w kraju), Szkole Podstawowej nr 19 im. Mikołaja Kopernika Olsztyn (1424 miejsce w kraju), Szkole Podstawowej nr 18 im. Orła Białego Olsztyn (1497 miejsce w kraju) oraz dziesiąte miejsce Szkole Podstawowej nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego Olsztyn (1554 miejsce w kraju).

źródło: WaszaEdukacja.PL

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Zdzich
24 lutego 2023 17:49

Pierwsze miejsce z najgorszych sp1 w ludzbarku Warmińskim!!!!!!

Polecane
Ogłoszenia