Olsztyn
piątek, 29 marca, 2024

Pierwsze miejsce strażaka z Olsztyna

OlsztynPierwsze miejsce strażaka z Olsztyna

Damian Pieterczyk, strażak z Olsztyna, pokonał prawie 100 rywali i wygrał III Europejski Bieg Strażaków.

Strażak z naszego miasta pokonał dystans 10 km, z czasem 31 min 40 s. Wyprzedził swoich kolegów z innych województw i wygrał bieg uliczny strażaków. Zdobył  tym samym dużo punktów w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Biegach o Puchar Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej.

Rywalizacja strażaków odbyła się w ramach Biegu Europejskiego, w którym, jak podaje Komenda Miejska PSP w Olsztynie, wzięło udział 7 tys. osób. W Biegu Strażaków wystartowało ok. 100 funkcjonariuszy PSP, reprezentujących 10 województw: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie, mazowieckie, podkarpackie, pomorskie, śląskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie oraz reprezentacja SGSP w Warszawie i SA PSP w Poznaniu. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach otrzymali puchary, dyplomy oraz drobne upominki. Zawodnik z KM PSP Olsztyn zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji OPEN, na drugim miejscu uplasował się strażak z Obornik, trzecie zajął funkcjonariusz z Otwocka.