5 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Protesty mieszkańców ul. Tuwima nic nie dały. Deweloper wciska kolejny budynek

OlsztynProtesty mieszkańców ul. Tuwima nic nie dały. Deweloper wciska kolejny budynek

Na ulicy Tuwima ma powstać kolejny budynek wielorodzinny. Już rozpoczęły się prace związane z wyburzeniem budynku po byłym laboratorium mleka.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej

reklama

W 2020 roku Laboratorium Analiz Mleka „Lab-Mlek” spółka z o.o. w likwidacji ogłosiło przetarg na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej. Łączna powierzchnia wynosiła ponad 0,3 hektara, a cena wywoławcza wyniosła 3,9 mln zł. W skład nieruchomości wchodziły między innymi działki zabudowane budynkami biurowo-laboratoryjnymi, hala doświadczalna, garaż oraz magazyn.

Jeden z olsztyńskich deweloperów postanowił nabyć teren. Pod koniec grudnia ubiegłego roku Urząd Miasta Olsztyn zawiadomił dwie wspólnoty mieszkaniowe, które sąsiadują z planowaną inwestycją o tym, że zostało wszczęte postępowanie o wydanie decyzji budowlanej w tej sprawie.

Nie wszystkim podoba się ta decyzja

reklama

Jak przekazała Marta Bartoszewicz, rzecznik prasowa magistratu „Gdy kończyliśmy już całą procedurę, 21 marca 2022 roku, wspólnoty mieszkaniowe wystąpiły do nas o wydłużenie terminu, po czym napisały, że wnoszą o wydanie decyzji negatywnej”. I jak dodała rzecznik „Argumenty przytoczone w piśmie nie mogły stanowić podstawy odmowy, a zatem nie uwzględniliśmy ich i wydaliśmy decyzję pozytywną”.

Najciekawsze licytacje komornicze na Warmii i Mazurach

Żadna ze wspólnot nie odwołała się od tej decyzji. Protest złożyły jedynie pojedyncze osoby, jednak wojewoda nie uznał ich za stronę i odrzucił w całości żądania.

reklama

Zgodnie z pozwoleniem na budowę może w tym miejscu powstać budynek 6-cio kondygnacyjny. Najwyższy punkt nie może przekraczać 22 metrów wysokości. Budynek ma mieć 46 mieszkań. Dodatkowo ma powstać 65 miejsc parkingowych, z tego 35 ma się znajdować w garażu podziemnym. Mieszkania już cieszą się sporym zainteresowaniem.

źródło: Olsztyn.com.pl

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Wojtek
22 lutego 2023 20:56

Czyli sami zamieszkali w nowopowstałych blokach, a innych próbują przegonić. Zabudują ich z każdej strony, co myśleli kupując mieszkania w takiej lokalizacji?

Popularne
Ogłoszenia

Na Warmii i Mazurach przybywa tradycyjnych domów

W Olsztynie powstanie nowy blok mieszkalny z funkcją usługową