8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci z Olsztyna zatrzymali małżeństwo

OlsztynPolicjanci z Olsztyna zatrzymali małżeństwo

Funkcjonariusze z Olsztyna zatrzymali małżeństwo, które dokonywało przestępstw. 29-latka posługiwała się danymi swojej matki oraz znajomego i zawierała umowy telekomunikacyjne. Wyłudziła w ten sposób sprzęt o wartości ponad 8 tysięcy złotych. Jej mąż ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Wyłudzenia usług telekomunikacyjnych

reklama

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie prowadzili ustalenia w sprawie wyłudzania usług telekomunikacyjnych. 29-latka próbowała kilkukrotnie zawrzeć umowy przez internet, podając najpierw swoje dane, a następnie dane swojej matki. Za każdym razem miała otrzymywać negatywną odpowiedź ze względu na zobowiązania finansowe, jakie ciążyły na niej i jej matce.

29-latka postanowiła wykorzystać dane, jakie znalazła w posiadanej umowie kupna-sprzedaży auta. Zrobiła to bez zgody ich właściciela. Zawarła umowy telekomunikacyjne i na ich podstawie otrzymała sprzęt o wartości 8 tysięcy złotych.

Ochroniarz z marketu znalazł nietypowy sposób na zarabianie
reklama

Sprawa wzbudziła jednak podejrzenia pracowników i swoimi wątpliwościami postanowili podzielić się z funkcjonariuszami. Policjanci zapobiegli dostarczeniu jej sprzętu, a następnie dotarli do kobiety. Usłyszała ona 13 zarzutów dotyczących usiłowania oszustwa. Przyznała się do stawianych jej zarzutów.

Mąż ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości

Jak się okazało w trakcie wykonywanych czynności, mąż kobiety ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Został on zatrzymany na terenie powiatu olsztyńskiego, gdzie przebywał w jednym z mieszkań. 31-latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie. Miał on odbyć karę 9 miesięcy pozbawienia wolności za popełnione w przeszłości przestępstwo narkotykowe, a także podrabianie dokumentów. 31-latek trafił do zakładu karnego.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Oszustwo miłosne na 300 tysięcy złotych w Olsztynie

Karol P. i Paweł Ł. wyłudzili pod Olsztynem nieruchomość o wartości miliona złotych