24 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023

Praktyczne akcesoria na biwak

Planując biwak trzeba koniecznie zaopatrzyć się w praktyczne akcesoria i sprzęt turystyczny, co w dużej mierze przyczyni się do tego, jak spędzimy wyjazd. Marzy Ci się przyjemny, udany i spokojny wypoczynek? Sprawdź, co powinieneś posiadać w swoim zestawie podróżnym.

Nierzadko wypad w góry lub w inne dzikie, odludne tereny kończy się na nieco utrudnionych warunkach, co dosyć często zaskakuje początkujących podróżników. W końcu mało kto przeżyje kilka poranków bez kawy, prysznica i ciepłego posiłku. Na szczęście nie trzeba rezygnować z podróży, by móc cieszyć się urlopem na łonie natury.

Trzeba mieć gdzie spać

Zacznijmy od podstaw. Jeżeli chcesz zrezygnować z hotelu będziesz musiał kupić dobry namiot, śpiwór i karimatę. Z punktu widzenia kupującego najważniejszy powinien być namiot. Przed zakupem należy bowiem wziąć pod uwagę liczbę osób, która będzie w nim spała. Ponadto, podczas wyboru, istotne będą także warunki klimatyczne oraz łatwość rozkładania – podpowiada sklep sportowy sporti.pl.

Kwestia wyboru odpowiedniego śpiwora i karimaty wydaje się być nieco prostsza. Nie zmienia to jednak faktu, że chcąc zapewnić sobie maksymalny komfort podczas snu oraz większą swobodę ruchów, zaleca się wybrać prostokątny kształt śpiwora. Ponadto to ważne, by śpiwór wykonany był z dobrej jakości materiałów i posiadał izolację termiczną. To samo tyczy się karimaty. Pod uwagę warto brać także kompaktowość produktów.

Boisz się ciemności?

Podczas przygotowań do podróży warto pamiętać, by zabrać latarki i ładowane lampki. Z reguły specjaliści doradzają zabranie dwóch rodzajów oświetlenia. Pierwsza lampa to taka, która zostanie na kempingu – np. postawiona na ziemi lub zawieszona na gałęzi. Druga to lampka bardziej mobilna, która ułatwi przemieszczanie się nocą – w tym przypadku szczególnie poleca się latarki czołowe, które nie ograniczają naszej sprawności.

Kuchnia na biwaku

Pod warunkiem, że nie mamy zamiaru głodować i od czasu do czasu, chcielibyśmy zjeść ciepły posiłek oraz wypić np. kawę, warto zaopatrzyć się w niezbędne podczas wyprawy akcesoria turystyczne. Przyda się lodówka turystyczna, termosy, kuchenka turystyczna, kartusz gazowy, czajnik turystyczny, paliwo turystyczne i zestaw sztućców. To oczywiście podstawowy ekwipunek, który można poszerzyć o kolejne akcesoria i sprzęt turystyczny.

Higiena osobista

Prysznic solarny i ręcznik szybkoschnący będą służyć jako mobilna łazienka. Wystarczy napełnić worek wodą i wystawić go na słońce na około 3 godziny. Woda w środku nagrzeje się, po czym będzie można wziąć ciepły prysznic na łonie natury. Co więcej taki prysznic można wykorzystać także do mycia naczyń. Ręcznik szybkoschnący to z kolei doskonałe rozwiązanie, dzięki któremu nasz ręcznik wyschnie niemal kilkakrotnie szybciej niż jego tradycyjny odpowiednik.

Na koniec wypada nadmienić, że jak podczas każdej podróży, tak i w trakcie biwakowania oraz wypraw survivalowych bardzo ważne jest zachowanie zdrowego rozsądku i bezpieczeństwa. Dlatego zanim wyjedziesz z domu, spakuj apteczkę pierwszej pomocy. Nigdy nie wiadomo kiedy się przyda.