20 C
Olsztyn
niedziela, 26 maja, 2024
reklama

Żołnierze WOT pomogli ofiarom wypadku

BraniewoŻołnierze WOT pomogli ofiarom wypadku

Na drodze z Milejewa do Braniewa doszło do wypadku samochodowego. W pojazdach jechało łącznie sześć osób. Pierwszej pomocy udzielili żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie jadący na służbę.

reklama

Przebieg wypadku

Do czołowego zderzenia się ze sobą dwóch samochodów Renault Laguna oraz Opel Meriva doszło po nocnych opadach mokrego śniegu. Samochodem marki Laguna jechało pięciu żołnierzy 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. Samochodem marki Opel podróżował starszy mężczyzna. Zanim na miejsce wypadku dotarły służby ratunkowe, pomocy poszkodowanym udzielili żołnierze 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie.

Jak przekazał por. Paweł Sielski „W trakcie przemieszczania się drogą nr 504 wraz ze st. szer. Pawłem Stackiewiczem najechaliśmy na wypadek samochodowy”. I dodał, że „W wyniku zderzenia czołowego dwóch samochodów ucierpiało co najmniej pięciu z sześciu pasażerów. St. szer. Paweł Stackiewicz zabezpieczył miejsce zdarzenia, aby zapewnić bezpieczeństwo innych uczestników ruchu a ja w tym czasie rozpocząłem udzielanie pierwszej pomocy poszkodowanym”.

reklama

Poszkodowani w wypadku

Mężczyzna, który podróżował Oplem, prawdopodobnie doznał złamania nogi, która została uszkodzona przez zakleszczone elementy wnętrza pojazdu. Pasażerowie Renault również ucierpieli w wypadku. Jeden z nich wskutek uderzenia o słupek boczny pojazdu doznał urazu głowy oraz krwotoku. Drugi pasażer uskarżał się na ból pleców i z obawy przed możliwym urazem kręgosłupa został zabezpieczony bez zmiany ułożenia ciała do czasu przyjazdu służb ratunkowych.

Również kierowcy, którzy docierali na miejsce wypadku, angażowali się w udzielenie pomocy. Udało się zorganizować folie NRC i koce, aby uchronić poszkodowanych w wypadku przed wychłodzeniem organizmu. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli przytomni.

Po dotarciu na miejsce wypadku służb ratowniczych, żołnierze WOT udali się do jednostki.

reklama

Obowiązek udzielenia pomocy

Każda osoba ma obowiązek udzielenia pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w różnych wypadkach. Wszyscy żołnierze regularnie się szkolą z zasad udzielania pierwszej pomocy. Dodatkowo wielu żołnierzy posiada również ukończone kursy kwalifikowanej pierwszej pomocy i dzięki temu mogą oni nawet w razie bardzo groźnych zdarzeń fachowo pomóc rannym.

źródło: WOT

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia