6 C
Olsztyn
wtorek, 21 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Damian D. ciało Natalii wyniósł z mieszkania w zrolowanej wykładzinie. Co krzyczał w sądzie?

OlsztynDamian D. ciało Natalii wyniósł z mieszkania w zrolowanej wykładzinie. Co krzyczał...

Tragicznie zakończyły się poszukiwania Natalii. W sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci prokurator z Olsztyna przedstawił zarzut mężczyźnie, który był znajomym zaginionej. Prokuratura wystąpiła o areszt. Podejrzany miał ze znajomymi wynieść ciało kobiety w zrolowanej wykładzinie.

Poszukiwania kobiety

reklama

Zwłoki 26-letniej mieszkanki Olsztyna zostały znalezione w samochodzie zaparkowanym na jednym z olsztyńskich osiedli. Odnaleziono je w piątek. Przez kilka dni, od 9 lutego, kobieta była poszukiwana, w internecie zamieszczono jej zdjęcia. Ostatni raz zaginiona była widziana na ulicy Kołobrzeskiej. W poszukiwania byli zaangażowani funkcjonariusze olsztyńskiej komendy miejskiej. Ciało ukryte w samochodzie, który nie należał do zaginionej kobiety, znalazła policja.

Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci

Jak przekazał prokurator Daniel Brodowski „Mężczyzna, który usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci 26-latki był osobą znaną zmarłej”. Dodał również, że podczas przesłuchania mężczyzna częściowo przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Jak powiedział rzecznik „Prokurator prowadząca sprawę będzie wnioskować do sądu o zastosowanie aresztu”.

Sławomir N. i Łukasz O. zabili kolegę długopisem. Trzy dni imprezowali z denatem
reklama

*nagranie z sądu. Czy powiedział prawdę?

Przyczyna śmierci będzie ustalana

Jak wyjaśnił prokurator, miejsce odnalezienia ciała zostało poddane oględzinom. Sprawdzono również drugie miejsce, w którym prawdopodobnie doszło do zgonu. Było to mieszkanie. W sobotę została przeprowadzona sekcja zwłok.

reklama

Prokurator stwierdził, że „Nie pozwoliła na jednoznaczne ustalenie przyczyny śmierci. Nie stwierdzono też, żeby pokrzywdzona zmarła w wyniku jakiegoś urazu mechanicznego, nie stwierdzono żadnych widocznych obrażeń. Dlatego będą potrzebne opinie biegłych, m.in. z zakresu toksykologii. Będą dalsze badania, na których wynik poczekamy kilka tygodni, może nawet do kilku miesięcy, w zależności od stopnia skomplikowania”.

Brana jest pod uwagę możliwość zażywania przez kobietę substancji psychoaktywnych. Jednak to, czy to one spowodowały jej śmierć, wykażą badania toksykologiczne.

Pana Artura skazało 46 sądów w Polsce. Walka o uniewinnienie, czyli jak sądy niszczą człowieka?

Zatrzymano dwie osoby

W tej sprawie zostały początkowo zatrzymane dwie osoby. Jedna z nich została zwolniona po przesłuchaniu w charakterze świadka.

Dziś (20.02.2023 r.) w Sądzie Rejonowym odbywało się posiedzenie aresztowe. Sąd decydował, czy aresztować podejrzanego Damiana D. Przed wejściem na salę rozpraw krzyczał, że reanimował kobietę.

Jak przekazał prokurator Daniel Brodowski „Mężczyzna został aresztowany. Sąd zastosował wobec niego karę tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy”.

Damian D. ciało Natalii wyniósł z mieszkania w zrolowanej wykładzinie. Co krzyczał w sądzie? proces Olsztyn, Wiadomości

*nagranie z zatrzymania

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Sprawiedliwosc
20 lutego 2023 17:04

Przed czy po wsadzeniu do bagaznika i to po tym czy przed tym jak umieścił komentarze na fb profilu kolezanki ktora to zamiescila informacje o zaginieciu tej biednej kobiety? ( komentarze są już skasowane) Mam nadzieje że sądy nie będą mieć litości dla tego Pana.

Stasiek
21 lutego 2023 15:33

Zażywasz – przegrywasz.

Popularne
Ogłoszenia

Sławomir N. i Łukasz O. zabili kolegę długopisem. Trzy dni imprezowali z denatem

Zakończył się proces w sprawie kolizji na S7