4 C
Olsztyn
niedziela, 26 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Spory sukces 25 Wenty Dobroczynnej Akcji Katolickiej

OlsztynSpory sukces 25 Wenty Dobroczynnej Akcji Katolickiej

Zakończyła się tegoroczna Wenta Dobroczynna Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej. Była to już 25-edycja tego wydarzenia, która zakończyła się rekordową zbiórką wynoszącą ponad 92 tysiące złotych.

Historyczny wynik

reklama

Jak przekazała Bożena Ulewicz z Akcji Katolickiej „Chcieliśmy podzielić się z Państwem naszą radością i wynikiem finansowym 25. Wenty Dobroczynnej, a jest to wynik, który nas zaskoczył. Tegorocznym beneficjentem jest Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach, prowadzony przez Akcję Katolicką Archidiecezji Warmińskiej w nieruchomości Powiatu Olsztyńskiego”.

Wentę objął patronatem honorowym starosta olsztyński. Jak powiedział starosta Andrzej Abako „Staramy się wspierać jako samorząd dzieło Akcji Katolickiej i jest to współpraca, którą sobie cenimy. Dziękuję zarządowi Akcji, że w tym roku wybrał na beneficjenta ośrodek w Kruzach. To zaszczyt, że mogłem przekazać fanty na aukcję. Sam też wylicytowałem piękne kryształy”.

Rekordy aukcyjne

reklama

Reprezentanci beneficjenta skierowali swoje podziękowania wszystkim uczestnikom Wenty oraz osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia. Nie mogło zabraknąć przy tym rekordów aukcyjnych. Jak przekazała Agata Milewska, dyrektor ośrodka w Kruzach „W tym roku padły rekordy aukcyjne. Dzięki zaangażowaniu i otwartym sercom wielu osób uzyskaliśmy wspaniały wynik. Z licytacji darów uzyskaliśmy 45,1 tys. zł, ze sprzedaży biletów na koncert Krystyny Prońko – ponad 26 tys. zł, z kiermaszów szkolnych „Dzieci dzieciom” – 6,6 tys. zł, loterii fantowej – 5,5 tys. zł, kawiarenki – 2,4 tys. zł, ze sprzedaży rękodzieła naszych podopiecznych – 6,1 tys. zł. W sumie jest to ponad 92,1 tys. zł”.

Znany youtuber odwiedził Olsztyn

Wpływy trafią na szczytny cel

Jak przekazał Piotr Gaj z Kruz „Te środki przeznaczymy na dzieci, na ich rehabilitację. Podczas zaprezentowanych podczas Wenty pokazów naszych wychowanków udowodniliśmy, że stać ich na wiele, a zebrane pieniądze przyczynią się do ich dalszego rozwoju”.

reklama

Również ks. dr Marcin Bałdyga, asystent kościelny Akcji Katolickiej Archidiecezji Warmińskiej jest zadowolony ze zbiórki. Jak powiedział „To dowód na to, jak wiele może osiągnąć grupa ludzi, którym bliskie są osoby potrzebujące. To też budujące świadectwo duchowości”.

Swoją radość okazał również jeden z podopiecznych ośrodka Mateusz Bloch „Marzę o tym, by móc dalej uprawiać sport pod opieką pana Piotra. Dziękuję wszystkim tym, którzy swoim udziałem w Wencie przekazali swoje cegiełki na cele, o których mówiła pani dyrektor”.

Ile miasto Olsztyn płaci za lekcje religii? Miliony!

Również dyrektor Agata Milewska podzieliła się swoim marzeniem. Jak powiedziała, jest nim budowa nowego skrzydła w ośrodku. Jak dodała „Wierzę, że się spełni, bo mam wokół siebie wspaniałych ludzi, dla których nie ma rzeczy niemożliwych”.

Spory sukces 25 Wenty Dobroczynnej Akcji Katolickiej religia Olsztyn, Wiadomości
fot. Monika Nowakowska / Powiat Olsztyński

źródło: Starostwo Powiatowe

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Ile miasto Olsztyn płaci za lekcje religii? Miliony!

Znany youtuber odwiedził Olsztyn