fbpx
17 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Zebrane pieniądze pomogły olsztyńskim nekropoliom

OlsztynZebrane pieniądze pomogły olsztyńskim nekropoliom

Nie byłoby kolejnych prac konserwatorskich gdyby nie pieniądze zebrane podczas kwesty. Dzięki nim odnowiono olsztyńskie zabytkowe nekropolie.

reklama
Ogólny koszt prac wyniósł 950 tys. zł.

Środki pochodzące ze zbiórki pieniędzy na ratowanie dawnych cmentarzy, zorganizowanej w 2012 r. przez Społeczny Komitet Ratowania Dawnych Cmentarzy na Warmii i Mazurach, pozwoliły na renowację kutych ogrodzeń kwater rodowych z początku XX w. na cmentarzu św. Jakuba. Prace kosztowały prawie 19 tys. zł.

Jednak nie tylko na tym cmentarzu wykonywano roboty. Otóż Zakład Cmentarzy Komunalnych zakończył inwestycję, której celem było urządzenie nowych kwater grzebalnych na cmentarzu komunalnym “Dywity” przy ul. Wadaskiej 11 w Olsztynie. Ogólny koszt prac wyniósł  950 tys. zł. Teraz przygotowana powierzchnia grzebalna wynosi około 2,5ha i pozwoli na dokonywanie pochówków przez następne około 4 lata.

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia
Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji Marcin Kotowski: Nielegalny plakat wyborczy Janusza Cieszyńskiego już zdjęty?