-5 C
Olsztyn
środa, 6 grudnia, 2023
reklama
reklama

Pod Olsztynem powstaje kolejna atrakcja turystyczna

OlsztynPod Olsztynem powstaje kolejna atrakcja turystyczna

Aktualnie w Bartążku widać jak postępują prace przy budowie parku. To już kolejna inwestycja w tym miejscu. Wcześniejsze projekty dotyczyły między innymi urządzenia nowego mola na jeziorze. Również plaża ma ulec zmianie. Miejsce to od lat cieszy się popularnością wśród mieszkańców Olsztyna, którzy chętnie spędzają tu czas.

reklama

Prace przy budowie parku postępują

Mieszkańcy miejscowości dokonali wyboru koncepcji, którą przygotowali studenci drugiego roku studiów magisterskich na przedmiocie projektowanie urbanistyczne i ruralistyczne UWM. Prace rozpoczęły się już pod koniec 2022 roku i z każdym dniem widać kolejne postępy. Jak powiedział w rozmowie z Gazetą Wyborczą Przemysław Piech, sołtys Bartążka „Urządzenie tego parku zdecydowanie podniesie atrakcyjność tej części naszej miejscowości. Nie mamy takiego miejsca u siebie. Prace nie zwalniają i cały czas idą do przodu. Oby tak dalej. Pojawiło się już pierwsze odeskowanie”. I dodał, że teren na którym powstaje park jest podmokły: „W praktyce oznaczało to, że z tego powodu był wyłączony z użytku”. I jak wspomniał „Teraz powstaną wyniesione ścieżki, co umożliwi korzystanie z niego. Dojdzie do tego mała architektura. Ważnym elementem będą nasadzenia związane z armomaterpią. Park będzie dostępny także dla osób niepełnosprawnych”. Dodatkowo całość ma zostać oświetlona. Mieszkańcy nie mogą się już doczekać końca prac. Środki na urządzenie aromaparku zostały uzyskane w ramach „Ochrona zasobów przyrodniczych gminy Stawiguda”.

To już kolejna inwestycja w okolicy

Pod koniec 2022 roku w Bartągu powstał ogród sensoryczny. Inwestycja polegała na budowie ścieżki o zróżnicowanej nawierzchni tzw. sensorycznej, której zadaniem jest stymulowanie dzieci i pomoc im w poznawaniu otaczającego ich świata. Powstał również amfiteatr oraz zostały odnowione boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej. Na chętnych czeka również stół do gry w piłkarzyki.

reklama

źródło: Gazeta Wyborcza, fot. materiały sołectwa Bartążek

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Joanna
12 lutego 2023 09:28

Wyrżnięta do ziemi zieleń .
To z tych wyrżniętych drzew deski na mola, komunikację.
Qoorwa ludzie opamiętajcie się. Za chwilę postawią tam hotele, burdele , sprywatyzują plażę. Tak jak z parkiem centralnym. Obiecany park zaczyna przekształcać się w osiedla patodeweloperow.
Tyle w temacie.

Polecane
Ogłoszenia