fbpx
13 C
Olsztyn
środa, 4 października, 2023
reklama
reklama

Koniec remontu drogi w okolicach Bartąga

OlsztynKoniec remontu drogi w okolicach Bartąga

Nowa nawierzchnia, wyremontowane pobocza – zakończył się remont drogi powiatowej. 

reklama

Zakończyła się przebudowa prawie dwukilometrowego odcinka drogi powiatowej pomiędzy Bartągiem a drogą krajową 51. Remont tej trasy był rozłożony na dwa etapy. Pierwszy wykonano w 2012 r., teraz drogowcy zakończyli drugi etap. Tym samym cała droga jest już w doskonałym stanie. A korzystają z niej nie tylko mieszkańcy powiatu, ale również Olsztyna.

Drogowcy wymienili i poszerzyli nawierzchnię, wykonali nowe pobocza i zjazdy do posesji. Dodatkowo utwardzili pobocze od ul. Złotej w Olsztynie w kierunku ronda w Bartągu.

reklama

Przebudowa drogi była możliwa dzięki współpracy powiatu olsztyńskiego z gminą Olsztyn. Koszt budowy – dwa miliony złotych, oba samorządy sfinansowały po połowie.

– Z całą pewnością inwestycja przyczyni się do poprawy komunikacji nie tylko mieszkańców powiatu, ale również i Olsztyna – mówi starosta olsztyński, Mirosław Pampuch.

reklama
Przebiegły plan? Marcin Kulasek zdradził jak opozycja może wygrać wybory

Wyremontowany pierwszy odcinek napawał mieszkańców radością, jednak czekali oni na dokończenie inwestycji.

– Teraz mamy porządną drogę! – chwali sołtys Bartąga, Michał Rozak. – Jest to dla nas newralgiczna trasa, dlatego jestem bardzo zadowolony z ukończenia inwestycji.

Mieszkańcy Bartąga, okolicznych miejscowości i podolsztyńskich osiedli codziennie pokonują trasę jadąc do Olsztyna do pracy i szkoły.

– Podeszliśmy do przebudowy drogi kompleksowo – mówi Krystyna Plocek, dyrektor Powiatowej Służby Drogowej w Olsztynie, odpowiedzialnej za realizację zadania. –

Zostały położone trzy warstwy nawierzchni, wykonane podwójne pobocza, przy okazji odtworzone zostały rowy i zrobione nowe przepusty, a także odwodnienie drogi – wymienia dyrektor.

To nie koniec dobrych wieści związanych z przebudową dróg w powiecie olsztyńskim. Trwają prace przy ul. Jemiołowskiej w Olsztynku. Za prawie milion złotych drogowcy wymieniają nawierzchnię do wiaduktu i kładą chodnik. W przyszłym roku zostanie zrealizowany drugi etap inwestycji, czyli odnowa nawierzchni od wiaduktu do miejscowości Jemiołowo. W miejscowości Podleśna także praca wre. Już widać nowy chodnik, a do końca listopada drogowcy ułożą nawierzchnię na trasie Podleśna-Jesionowo. Koszty – 2,6 mln rozłożą po połowie powiat olsztyński i gmina Dobre Miasto. Kończy się również przebudowa dziesięciokilometrowego odcinka drogi Jonkowo-Świątki. Drogowcy wykonują tam ostatnie poprawki. Nowa droga powstała dzięki współpracy powiatu z gminami Świątki i Jonkowo.

Na jego kampanii wyborczej zyskają… psy. Niecodzienny gest Łukasza Michnika

KM

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
andrzej
30 września 2014 16:37

Niczym nie utwardzone pobocza usypane z piasku, w którym każdy samochód, jeśli zjedzie z czarnej nwierzchni zostawia koleiny to kiepskie wykończenie drogi. Poczekajmy na pierwsze poważne deszcze a pobocza sobie odpłyną.

Polecane
Ogłoszenia
Na jego kampanii wyborczej zyskają… psy. Niecodzienny gest Łukasza Michnika
Ale wpadka? Janusz Cieszyński z PiS został zapytany, jaka rzeka płynie przez Olsztyn
Furia Lidii Staroń. Grozi mediom? Zwierzęta w panice: nieoczekiwany skutek wojskowych ćwiczeń lotniczych Kotowski Skoczył! Zobaczcie jak wygląda prawdziwy spadochroniarz Iwona Arent w skansenie pokazuje dom matki Marcin Kotowski ma poparcie Szymona Hołowni Łukasz Michnik zażartował sobie z ministra Cieszyńskiego? Ignacy Niemczycki jest wściekły na PiS? Oto dlaczego Marcin Kotowski punktuje polityka PiS-u Łukasz Michnik pyta się ministra, czy ten zerwał mu baner Ignacy Niemczycki: ta sytuacja dotyczy wszystkich polskich rolników Po co Marcin Kotowski kandyduje do Sejmu? Marcin Kotowski Zachęca młodych do głosowania Minister Błaszczak popiera Iwonę Arent Gigantyczna wpadka kandydata PiS-u w Olsztynie Iwona Arent na spacerze z psem i kotem Marcin Kotowski punktuje ministra Cieszyńskiego Marcin Kotowski chce walczyć o przyszłość regionu Marcin Kotowski: politycy PiS-u czują się lepsi? Ignacy Niemczycki: mój filmik o S16 wzbudził wiele kontrowersji Odważny jak Łukasz Michnik? Mówi prawdę o Konfederacji