-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kajakarz wpadł do rzeki. Dostał mandat, bo był pijany

PiszKajakarz wpadł do rzeki. Dostał mandat, bo był pijany

Jeden z uczestników zimowego spływu po rzece Pisie wpadł do wody. Był pod wpływem alkoholu.

Zaginięcie mężczyzny

reklama

Grupa turystów z mazowieckiego zorganizowała spływ kajakowy rzeką Pisą. Jednym z uczestników był 43-letni mieszkaniec Pruszkowa. Mężczyzna miał kilka razy wpaść do wody. Za każdym razem udawało mu się samodzielnie wrócić do kajaka. Jednak w pewnym momencie mężczyzna wpadł do wody i pozostali uczestnicy spływu stracili go z oczu.

Mężczyzna został odnaleziony

Na miejsce zdarzenia zostali wezwani funkcjonariusze. Jak przekazała nadkom. Anna Szypczyńska z piskiej policji „Zaczęli go szukać na własną rękę. Poszukiwania trwały około godziny, ale były bezskuteczne. Zaczęło się ściemniać, więc w obawie o życie i zdrowie kolegi o jego zaginięciu powiadomili policję”.

8-letni chłopiec wpadł pod lód. Smutna wiadomość ze szpitala
reklama

W momencie kiedy przyjechał patrol mężczyzna już się odnalazł. Był skrajnie wyziębiony i czuć było od niego alkohol. Funkcjonariusze wezwali na miejsce służby medyczne, które zajęły się mężczyzną. Jak przekazała nadkom. Szypczyńska „Na koniec mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 100 zł za pływanie kajakiem pod działaniem alkoholu”.

Już wcześniej dochodziło do przypadków ukarania nietrzeźwych kajakarzy przez policjantów na wodach powiatu piskiego. Korzystanie przez osoby nietrzeźwe z tzw. innych obiektów pływających (niebędących jednostkami mechanicznymi) stanowi wykroczenie na podstawie Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.

reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Dramatyczna akcja. Strażacy wyciągnęli spod lodu 8-letniego chłopca

Awantura na SOR. Kobieta trafiła do aresztu