19 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Kajakarz wpadł do rzeki. Dostał mandat, bo był pijany

PiszKajakarz wpadł do rzeki. Dostał mandat, bo był pijany

Jeden z uczestników wycieczki kajakowej rzeką Pisą wpadł do wody w stanie nietrzeźwości. Grupa turystów z mazowieckiego organizowała spływ kajakowy, w którym brał udział 43-letni mieszkaniec Pruszkowa. Kajakarz kilka razy wpadł do wody, ale udawało mu się samodzielnie wrócić do swojego kajaka. W pewnym momencie jednak mężczyzna wpadł do wody, a pozostali uczestnicy nie byli w stanie go odnaleźć.

reklama

Na miejsce zdarzenia wezwano policję, która podjęła próby poszukiwania znikniętego uczestnika. W trakcie akcji poszukiwawczej mężczyzna samodzielnie się odnalazł. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na wyraźną obecność alkoholu w ciele kajakarza i wezwali na miejsce służby medyczne, które zajęły się skrajnie wychłodzonym ciałem. Na końcu mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 100 zł za pływanie kajakiem pod wpływem alkoholu.

Miejscowa policja z regionu Piszczy zauważyła ponadto, że wcześniej już dochodziło do przypadków ukarania nietrzeźwych kajakarzy na wodach. Korzystanie z kajaka pod wpływem alkoholu jest wykroczeniem na podstawie Ustawy o bezpieczeństwie osób przebywających na obszarach wodnych.

reklama

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane