7 C
Olsztyn
sobota, 25 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Nowa flota powietrzna na lądowisku w Gryźlinach

OlsztynNowa flota powietrzna na lądowisku w Gryźlinach

Dotychczas lądowisko w Gryźlinach było kojarzone przede wszystkim z organizowaniem festynów, bazą Lotniczą Pogotowia Ratunkowego, jak również z miejscem lądowania średnich samolotów. Teraz ma się to zmienić dzięki podpisanej umowie na hangarowanie statków powietrznych na lądowisku.

Podpisana umowa

reklama

Administratorzy lądowiska postanowili wyjść naprzeciw oczekiwaniom jego użytkowników i zdecydowali się wybudować hangar i stację paliw dla samolotów. Teraz doszło do podpisania umowy z firmą Flyto. Na jej podstawie w Gryźlinach będą stacjonować maszyny Robinson R44, Tecnam 2008 JC i Aeroprakt A-22 w nowym hangarze.

Zonda Aero Flight School jest strategicznym partnerem biznesowym firmy Flyto. Jest ona wyłącznym operatorem lotów oraz szkoleń. Jest także certyfikowanym ośrodkiem szkolenia lotniczego, który jest usytuowany w porcie Lotniczym Bydgoszcz.

Wizz Air zmienia zdanie w sprawie lotów z Szyman
reklama

Jak poinformowali administratorzy lotniska w Gryźlinach „Dostrzegając potrzebę i ogromne możliwości realizacji efektywnych przedsięwzięć na terenie Warmii i Mazur, szkoła ma zamiar podjąć wspólne działania z Flyto celem uruchomienia lotniskowej i okołolotniskowej działalności lotniczej”.

Planowane są kolejne inwestycje

Zarządca lądowiska w Gryźlinach ma w planach kolejne inwestycje, które mają polegać na budowie oświetlenia, trawiastego pasa startowego, jak również budowy nowego, utwardzonego pasa.

reklama

Jak powiedział Andrzej Abako, starosta olsztyński „Wraz z gminą Stawiguda staramy się o stworzenie strefy gospodarczej na tych terenach”.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
8 lutego 2023 05:30

Las wegas

Popularne
Ogłoszenia

Turyści z Olsztyna uwięzieni od dwóch dni na lotnisku. Niespodziewanie odwołany lot Wizz Air

Wizz Air zmienia zdanie w sprawie lotów z Szyman