fbpx
1 C
Olsztyn
piątek, 3 grudnia, 2021
reklama

Wicepremier: – Kolejne inwestycje to zasługa ludzi, którzy tu pracują

reklama

Ponad 413 milionów złotych zainwestuje Michelin do 2018 roku w rozbudowę fabryki w Olsztynie.

Pieniądze, które będą przeznaczone na rozwój i modernizację zakładu produkcji opon rolniczych, pochodzą z funduszy inwestora, ale także ze skarbu państwa, który dofinansował inwestycję w wysokości ośmiu proc.

– Środki pochodzą z programu na dofinansowanie inwestycji istotnych dla gospodarki – mówił Janusz Piechociński, minister gospodarki. – Pokazaliście w Olsztynie, że sukces rodzi sukces, a dany potencjał trzeba cały czas modernizować, rozwijać, szanując dotychczasowe miejsca pracy.

reklama

Janusz Piechociński mówił także tym, jak ważny jest przemysł dla polskiego PKB. Obecnie 22 proc. PKB to dochody z przemysłu. W ciągu najbliższych kilku lat ten wskaźnik ma podskoczyć do 25 proc. Wicepremier zwrócił się także do załogi fabryki:  – Kolejne nakłady na inwestycje to zasługa ludzi, którzy tu pracują i wytrzymują światową konkurencję. Obiecuję pomoc publiczną na stałe doszkalanie ludzi z tego zakładu – deklarował Janusz Piechociński i dodał: – Rząd zamierza włączyć tę branżę do programu „Go Africa”, którego celem jest promocja polskiego przemysłu a Afryce.

Prezes Michelin Polska John Young mówił o tym, że olsztyńska fabryka jest liderem w grupie Michelin.

Czytaj też:  Porwano dwóch mężczyzn. Sześć osób zatrzymanych

– Od początku swojej obecności w Polsce zainwestowaliśmy już, wraz z nowymi środkami, 500 mln euro – mówił Young.

Obecny na uroczystym podpisaniu umowy ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler, podkreślał, że w wolnej Polsce Francja zainwestowała już 100 mld złotych, a sama fabryka w Olsztynie to nie tylko światowa czołówka, ale „okręt flagowy” koncernu Michelin.

Dzięki nowej inwestycji powstała już jedna hala produkcyjna w fabryce, powstaną dwa nowe budynki oraz zostanie zakupione specjalistyczne wyposażenie hal produkcyjnych. To pozwoli fabryce na objęcie fotela lidera wśród producentów opon rolniczych na świecie. Jak podkreślał wicepremier inwestycje są niezbędne, aby utrzymywała się współpraca na linii Michelin – firmy podwykonawcze, a także po to, aby fabryka nie musiała w przyszłości zwalniać pracowników.

Olsztyńska fabryka opon zatrudnia ponad 4 tys. pracowników i jest największym pracodawcą na Warmii i Maurach. W Olsztynie produkowane są opony do samochodów osobowych i dostawczych, ciężarowych, pojazdów rolniczych, a także tkaniny kordowe i formy.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama