8 C
Olsztyn
piątek, 31 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztynianie otworzyli serca dla WOŚP

OlsztynOlsztynianie otworzyli serca dla WOŚP

Były koncerty, pokazy, licytacje, tradycyjne Światełko do Nieba. Staromiejska scena, ale także m.in. galerie handlowe w stolicy regionu, jak co roku były areną wydarzeń Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

reklama

Ponad 457 tys. złotych – taką kwotę wskazuje w tym momencie licznik olsztyńskiego sztabu WOŚP. To zasługa wolontariuszy, ofiarodawców, mieszkańców Olsztyna, którzy włączyli się w 31. finał tej niezwykłej, charytatywnej akcji.

Wśród osób, które dołożyły swoją cegiełkę do tegorocznego grania był prezydent Olsztyna. Na orkiestrowe licytacje przekazał dwie koszulki – jedną z podpisem Roberta Lewandowskiego, a druga to reprezentacyjna koszulka polskich siatkarzy z 2019 roku.

reklama

– Obie zostały wylicytowane zasilając budżet Orkiestry kwotą ponad 3 tysięcy złotych – mówi Piotr Grzymowicz. – Teraz czekamy na ostateczny wynik zbiórki w Olsztynie. Wszystkim, którzy dołożyli do tego swoje serce, zaangażowanie i pieniądze serdecznie dziękuję!

Fundacja "Przyszłość dla Dzieci" organizuje wielką zbiórkę na Warmii i Mazurach

Hasło tegorocznej zbiórki brzmi „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Jej celem jest kupno sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Jak podkreślają organizatorzy – pierwszy raz zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia

Walka o sprawiedliwość. Mecenas Obara pomógł pokrzywdzonej Pani Hannie

Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami