27 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 maja, 2024
reklama

17-latek uciekał BMW przed policją, by go nie złapali zgasił światła

Lidzbark Warmiński17-latek uciekał BMW przed policją, by go nie złapali zgasił światła

Podczas kontroli drogowej, policjanci z Lidzbarka Warmińskiego zatrzymali siedemnastolatka, który miał wypożyczone od brata BMW, jednak nie miał prawa jazdy. W środku jechał z trójką młodszych pasażerów. Kiedy funkcjonariusze z drogówki zauważyli pojazd, ten zaczął gwałtownie przyspieszać, a następnie zgasił w aucie światła, próbując w ten sposób uciec przed policją.

reklama

Policjanci zauważyli BMW we wsi Wilczkowo w gminie Lubomino. Auto przemknęło przez miejsce z prędkością 68 km na godzinę, a policjanci z drogówki zauważyli, że jedzie na światłach drogowych. Wówczas podjęli próbę zatrzymania samochodu i kierowcy wydali sygnał do zatrzymania się. Jednak siedemnastolatek nie reagował na polecenie i w dal odjeżdżał z coraz większą prędkością.

Podczas pościgu, nastolatek postanowił zgasić w aucie światła, by policjanci nie zauważyli go na drodze. Według nieoficjalnych źródeł, w samochodzie jechali jeszcze trzej pasażerowie w wieku 15-16 lat, których nastolatek zaprosił na przejażdżkę. Nikomu nic się nie stało, a policjanci przekazali samochód właścicielowi, który otrzymał mandat.

reklama

Siedemnastolatek za jazdę BMW bez uprawnień oraz ucieczkę przed policją odpowie przed sądem karnym. Grozi mu wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz kara ograniczenia lub pozbawienia wolności.

Warto dodać, że podczas jazdy BMW, czyli od 16 grudnia 2023 roku, panowały trudne warunki drogowe – śnieg i miejscami śliska nawierzchnia.

17-latek uciekał BMW przed policją, by go nie złapali zgasił światła kontrola drogowa Lidzbark Warmiński, Wiadomości, zemptypost, zPAP

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
???
1 lutego 2023 10:06

Pod żadnym artykułem o staroniwej nie można już komentować. Ludzie jej wytknęli bezskuteczne działania pod publiczkę to się baba wkurzyła. Już nie ma komentowania pod sponsorowanymi artykułami staroniowej.

Paul Mark
1 lutego 2023 06:58

Tu też cenzura jak za PZPR

Polecane
Ogłoszenia