4 C
Olsztyn
czwartek, 25 kwietnia, 2024
reklama

Znany przewoźnik opuszcza lotnisko w Modlinie. Będzie również wzrost cen biletów

KrajZnany przewoźnik opuszcza lotnisko w Modlinie. Będzie również wzrost cen biletów

Linie lotnicze Ryanair zapowiedziały, że zamierzają wrócić na lotnisko Chopina w Warszawie. Oznacza to likwidację lotów z Modlina. Więcej szczegółów będzie znanych na przełomie stycznia oraz lutego.

reklama

Powrót Ryanaira na Okęcie

Pierwsze głosy mówiące o tym, że znany przewoźnik zamierza opuścić lotnisko w Modlinie pojawiły się w listopadzie 2022 roku. Jak poinformował portal warszawa.naszemiasto.pl przewoźnik miał otrzymać sloty na uruchomienie 23 tras z Lotniska Chopina w Warszawie.

O powrocie Ryanaira na Okęcie poinformował Michał Kaczmarzyk, prezes polskiej spółki Ryanaira w rozmowie z “Rzeczpospolitą. Jak powiedział “Część z tych slotów, które nam przyznano jest atrakcyjna i będziemy chcieli z nich skorzystać. Wszystko stanie się jasne, kiedy ogłosimy siatkę połączeń na sezon letni, czyli pod koniec stycznia lub na początku lutego.

reklama

Struktura lotniska zmieniła się po pandemii koronawirusa

Jak poinformował Michał Kaczmarzyk w rozmowie z „Rzeczpospolitą” przed wybuchem pandemii kierownictwo Lotniska Okęcie mówiło, że port osiągnął maksymalne możliwości i nie miał możliwości na nowe trasy. Zwłaszcza dotyczyć to miało lotów czarterowych i tanich przewoźników.

Po pandemii sytuacja uległa zmianie, bowiem port jest w połowie pusty, a siatki połączeń uległy zredukowaniu. Wskutek tego biorąc pod uwagę ilość obsługiwanych pasażerów (25-30 mln osób rocznie) jest dużo miejsca dla nowych przewoźników oraz tras.

Ceny biletów mają wzrosnąć

Ryanair zapowiedział podwyżki cen biletów na wybranych trasach. Jak powiedział Agencji Reutera prezes firmy Michael O’Leary “Myślę, że istnieje perspektywa, iż tego lata znów zobaczymy wzrosty cen. Z pewnością zmiany obejmą europejskie trasy na krótkich dystansach”. Wśród przyczyn wskazał między innymi drożejące paliwo, a także kryzys wywołany wojną na Ukrainie oraz pandemią.

reklama

źródło: SuperBiznes

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Miś polarny
25 stycznia 2023 11:01

Małe lotniska nie będą miały racji bytu ze względu na siatkę połączeń. Na dużych masz szansę się przesiąść na inny samolot bo tylko tak będzie taniej i najszybciej. W Polsce zostaną 3 lotniska… gdansk, Warszawa i jakieś na południu Kraków bądź Katowice cala reszta do likwidacji. I wróżę powolny koniec biur podróży. Dzisiaj możesz sobie kupić bilet np. Ryanair, wykupić nocleg on line wypożyczyć furę na tydzień i wyjdzie ci o połowę taniej niż w biurach podróży. Jeżeli chodzi o Europę.

Polecane
Ogłoszenia