-0 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kierownictwo lotniska w Szymanach pyta: dokąd chcecie latać?

OlsztynKierownictwo lotniska w Szymanach pyta: dokąd chcecie latać?

Na facebookowym profilu Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury możemy zagłosować w ankiecie i wskazać, gdzie chcielibyśmy latać z podszczycieńskiego lotniska.

reklama

W ankiecie do wyboru mamy dziesięć miast, w których mieszka spora część Polaków na emigracji. Głosować możemy na Londyn, Dortmund, Dublin, Eindhoven, Glasgow, Manchester, Oslo, Frankfurt, Düsseldorf, Hamburg. Na razie największą popularnością cieszy się Londyn, a tuż za nim Dortmund i Glasgow.

Ankieta na Facebooku nie jest jedyną formą, którą zastosujemy badając preferencje naszych mieszkańców – mówi Kamila Naruszewicz, kierownik ds. marketingu portu lotniczego. – W ten sposób chcemy rozpocząć badania, których celem jest dowiedzenie się, gdzie chcieliby latać mieszkańcy naszego regionu. W badaniach będziemy korzystać także z innych kanałów np. prasy i telewizji.

reklama

Władze lotniska podpisały już wstępne porozumienia na loty z Szyman. Jedną z linii zainteresowanych lataniem spod Szczytna jest słoweńska Adria Airways, która od tego roku lata z Łodzi do Monachium. Adria ma obsługiwać połączenia z Szyman do Berlina i Monachium. W Monachium pasażerowie będą mogli przesiąść się do samolotów, które latają z tego miasta do 245 portów lotniczych na świecie.

Lotnisko w Szymanach obsłużyło w ubiegłym roku 113 tys. podróżnych

Spółka podpisała już także wstępne porozumienie z linią Sprint Air, która obsługuje m.in. pasażerskie połączenie Zielona Góra – Warszawa oraz zajmuje się przewozem poczty dla Poczty Polskiej. Dokument zapewnia wykonanie tysiąca połączeń lotniczych przez linię, która lata małymi 33-37 osobowymi samolotami. Sprint Air ma latać do Niemiec.

reklama

Ankieta dostępna jest TUTAJ.

reklama
reklama
reklama
reklama

14 KOMENTARZY

14 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
4 grudnia 2014 13:23

grecja

Anonimowo
4 grudnia 2014 13:23

dusseldorf

Popularne
Lotnisko w Szymanach obsłużyło w ubiegłym roku 113 tys. podróżnych