-0 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

22-latek odpowie za przestępstwa. Wśród nich za posiadanie kastetu

Iława22-latek odpowie za przestępstwa. Wśród nich za posiadanie kastetu

Mężczyzna posiadał przy sobie kastet bez wymaganej rejestracji. Dostał mandat w wysokości 500 złotych.

Przebieg zdarzenia i zatrzymanie

reklama

Do zdarzenia doszło 10 lipca 2022 roku. Policjanci z iławskiej policji otrzymali zgłoszenie o kradzieży mienia z zaparkowanego pojazdu. Okazało się, że sprawca dostał się do auta przez uchyloną boczną szybę. Ukradł telefon komórkowy, dokumenty, pieniądze, kartę bankomatową, ładowarki oraz inne przedmioty. Wartość strat oszacowano na ponad 1600 zł. Policjanci pracujący na miejscu zdarzenia wytypowali podejrzanego i rozpoczęli poszukiwania.

Policjanci na jednej z ulic zauważyli chowającego się mężczyznę, który na widok policjantów zaczął uciekać. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Znaleziono przy nim skradzione przedmioty oraz woreczek strunowy z zawartością 23 gramów białego proszku. Po przeprowadzonych badaniach okazało się, że jest to amfetamina.

CBŚP Olsztyn zatrzymała mężczyznę, który chciał kupić broń, by zabić policjanta

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty

reklama

Dalsze dochodzenie wykazało, że mężczyzna miał na swoim koncie również inne przewinienia, wśród nich włamanie do garażu i innego auta zaparkowanego na jednym z iławskich parkingów, gdzie dokonał jego uszkodzenia i kradzieży kasy fiskalnej. Za popełnione przestępstwa odpowie przed wydziałem karnym w sądzie rejonowym.

Dodatkowo okazało się, że na podstawie 51. ust 1. Ustawy o broni i amunicji mówiącej o tym, że każdy „kto bez wymaganej rejestracji posiada broń pneumatyczną albo zbywa osobie nieuprawnionej broń pneumatyczną albo miotacz gazu obezwładniającego lub narzędzie albo urządzenie, którego używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu, podlega karze aresztu albo grzywny”. 22–latek musi zapłacić grzywnę w wysokości 500 zł za posiadanie przy sobie bez wymaganej rejestracji kastetu.

Włamanie do jubilera w Olsztynie. Pies tropiący znalazł biżuterię, ale sprawca nadal na wolności
reklama

Kastety, najczęściej są wykonane z metalu, są niebezpieczną bronią i wymagają pozwolenia. Nie można nosić przy sobie kastetu, a wdanie się w bójkę z jego użyciem, jest traktowane jako bójka z użyciem niebezpiecznego narzędzia, w dodatku posiadanego nielegalnie.

źródło: KPP Iława

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Lokalny wątek tajemniczej akcji na Bałtyku. Co Hiszpanie robili w Iławie?