fbpx
-3 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

40-latek wpadł z „białym proszkiem”. Miał przy sobie ponad 300 gramów

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi 40-letniemu mężczyźnie, który podczas kontroli drogowej wpadł z narkotykami. Po wstępnych badaniach potwierdzono, że zabezpieczony materiał to amfetamina, której posiadanie zgodnie z obowiązującym prawem jest zabronione.

W piątek (13.08.2021r.) kilka minut przed północą, patrol z Komisariatu Policji w Biskupcu na terenie miasta zauważył osobowe BMW, którego kierowca wykonywał nerwowe manewry. Policjanci postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej i sprawdzić co jest tego przyczyną.

W kontrolowanym aucie znajdowało się trzech mężczyzn – wszyscy byli wyraźnie zdenerwowani widokiem funkcjonariuszy. Policjanci z Biskupca, widząc nerwowe zachowanie kierowcy oraz pasażerów rozpoczęli przeszukanie pod kątem posiadania przedmiotów, czy substancji zabronionych prawem. Gdy z auta wysiadł 40-letni pasażer, w celu uniknięcia kontroli mężczyzna zaczął uciekać. Po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów został on obezwładniony i zatrzymany. Okazało się, że powodem, dla którego za wszelką cenę chciał uniknąć konfrontacji z Policją była zawartość jego saszetki – znajdował się w niej worek z zawartością białego proszku.

Czytaj też:  Rusza pierwsze lodowisko w Olsztynie
reklama

40-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Po wstępnej analizie zabezpieczonego proszku okazało się, że w foliowym worku znajdowało się 326 gramów amfetaminy. Zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków został przedstawiony 40-letnimu mężczyźnie, w którego saszetce znajdowały się narkotyki. Zgodnie z obowiązującym prawem za to przestępstwo może grozić kara nawet do 10 lat więzienia.

reklama

Źródło: KWP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama