15 C
Olsztyn
piątek, 12 kwietnia, 2024
reklama

Włamanie do jubilera w Olsztynie. Pies tropiący znalazł biżuterię, ale sprawca nadal na wolności

OlsztynWłamanie do jubilera w Olsztynie. Pies tropiący znalazł biżuterię, ale sprawca nadal...

W środę (4.01.2023 r.) do Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wpłynęło zgłoszenie o włamaniu do jednego z olsztyńskich salonów jubilerskich przy ul. Dąbrowszczaków, z którego zginęła biżuteria.

reklama

Do tej informacji jako pierwsza dotarła redakcja TKO.

Jak przekazał mł. asp. Andrzej Jurkun z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie „Sprawca najprawdopodobniej uciekając, w pobliżu budynku pozostawił część skradzionych rzeczy, które zostały odnalezione i zabezpieczone”.

reklama

Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady oraz przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia. W pracach brał także udział pies tropiący wraz z przewodnikiem.

Na chwilę obecną nie udało się zatrzymać sprawcy, jednak policjanci wykonują dalsze czynności mające na celu ustalenie przebiegu zdarzenia oraz zatrzymanie sprawcy.

W Olsztynie co jakiś czas dochodzi do tego typu zdarzeń. W 2016 roku zatrzymano mężczyznę, który był podejrzany o napady na lombard i zakład jubilerski. Sprawca zabrał biżuterię wartą ponad 15 tysięcy złotych.

reklama

We wrześniu 2019 roku miało miejsce włamanie do jednego z kantorów wymiany walut w centrum Olsztyna, gdzie łupem padło ponad 840 tysięcy złotych.

Do kolejnego zdarzenia doszło również we wrześniu. Doszło wtedy do włamania w jednym z olsztyńskich lombardów, z którego zabrano pieniądze i biżuterię na łączną kwotę około 60 tysięcy złotych.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Slawek
14 stycznia 2023 08:40

Ja bym się przyjrzał osobom które zrobiły kantor a przede wszystkim firmie ochroniarskiej

Ja lata 90
14 stycznia 2023 00:55

Restauracje jubiler no przybysze z za Bugu się rozkręcili

Polecane
Ogłoszenia