16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Odpowie za zlecenie wycinki drzew na terenie chronionym Krainy Wielkich Jezior Mazurskich

GiżyckoOdpowie za zlecenie wycinki drzew na terenie chronionym Krainy Wielkich Jezior Mazurskich

Hubert T. odpowiedzialny będzie za wycinkę ponad 1,5 tysiąca drzew, dokonaną na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. W wyniku jego działań doszło do poważnej dewastacji w świecie roślinnym i zwierzęcym. Prokuratura Rejonowa w Giżycku skierowała w tej sprawie akt oskarżenia do miejscowego sądu rejonowego.

reklama

Jak przypomniano w komunikacie przesłanym przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie, zawiadomienie o wycince zadrzewień wpłynęło w marcu 2022 roku do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Olsztynie. Kontrola przeprowadzona 28 marca na miejscu potwierdziła nie tylko dużą skalę wycinki, ale również usypanie szerokiej grobli, służącej do wywozu wyciętych drzew. Obręb Tros wraz z całą prowadzoną wycinką znajdują się na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Śledztwo wykazało, że właściciel nieruchomości, czyli Hubert T. zlecił wycinkę.

Z powodu jego działań łącznie wyciętych zostało 1570 drzew. Usunięcie zadrzewień doprowadziło do dewastacji wszystkich warstw biocenozy leśnej oraz siedlisk kani czarnej, objętej ochroną gatunkową. Hubert T. odpowie za to w sądzie, a na mocy postawionych mu zarzutów grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

reklama

W trakcie postępowania przygotowawczego, przesłuchany w charakterze podejrzanego, Hubert T. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu oraz odmówił składania wyjaśnień.

źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Greg
9 stycznia 2023 21:38

Mam nadzieję, że nie będzie zawiasów tylko cela i duża grzywna s….ynowi

Paul Mark
9 stycznia 2023 16:35

A wydawało się właścicielowi że jal płaci podatki i ma stosowny akt własności to jest właścicielem???Naiwny jak dziecko.Właścicielem jest urzędnik prokurator i kania ,bo podatku od nieruchomości nie płacą !!!W kraju idiotów zawsze są idiotyczne prawa.

Polecane
Ogłoszenia