-0 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

73-latek z Olsztyna stracił ponad 26 tys. zł

Olsztyn73-latek z Olsztyna stracił ponad 26 tys. zł

73-letni mieszkaniec Olsztyna chciał zarobić inwestując swoje pieniądze, ale zamiast obiecanych zysków stracił ponad 26 tys. zł. Policjanci po raz kolejny apelują i ostrzegają przed niesprawdzonymi firmami oferującymi handel kryptowalutami lub akcjami spółek.

reklama

Jak podała post. Paulina Żur z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, 73-letni mężczyzna zainteresował się reklamą na jednym z portali. Zainstalował aplikację, gdzie podał także swój numer telefonu.

Po jakimś czasie skontaktowała się z nim kobieta, która przedstawiła się, jako pracownik firmy inwestycyjnej. Miała pomóc w zainwestowaniu pieniędzy w „akcje spółki”. Następnie do zgłaszającego przysłano link z numerem konta, na które miały być przelewane pieniądze za akcje. Mężczyzna wpłacił niewielką kwotę. Wkrótce z mężczyzną skontaktował się „pracownik spółki”, który zaoferował wypłatę zysku z udziałów w firmie. 73-latek według instrukcji oszusta podał swoje dane logowania do konta bankowego.

Olsztyńska policja "dorwała" 21-latkę i 20-latka. Robili to przez internet
reklama

Po odblokowaniu rachunku, na które miały trafić rzekome zyski z inwestycji okazało się, że zniknęło ponad 26 tysięcy złotych, przelanych w kilkunastu transakcjach na podane wcześniej przez przestępców konto.

Gdy zgłaszający zrozumiał, że został oszukany zadzwonił do banku, aby zablokować swoje rachunki bankowe i realizowane transakcje. Złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

reklama

Policjanci po raz kolejny apelują i ostrzegają przed niesprawdzonymi firmami oferującymi handel kryptowalutami, czy akcjami spółki.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
tralala
31 grudnia 2022 12:20

pieknie grzyba cwikneli

Popularne

Niezwykle popularna metoda oszukiwania na OLX. Publikujemy rozmowę z Messengera naszej czytelniczki z naciągaczem