-2 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Będzie nowa noclegownia dla bezdomnych w Olsztynie

OlsztynBędzie nowa noclegownia dla bezdomnych w Olsztynie

Trwa poszukiwanie wykonawcy nowego obiektu, który zastąpi obecny, wysłużony budynek przy ul. Towarowej. Rozpoczęcie prac jest zaplanowane na następny rok.

reklama

Obiekt, w którym teraz mieści się noclegownia, powstał w latach 70. poprzedniego wieku jako tymczasowa baza OHP. Nie powinno więc dziwić, że w tym czasie uległ znacznej degradacji, stąd konieczność powstania nowego budynku.

– Budynek jest w fatalnym stanie technicznym – mówi dyrektor noclegowni i schroniska dla bezdomnych w Olsztynie, Robert Kuchta. – Dach sie sypie, ściany pękają, a odkąd powstała obwodnica cała konstrukcja drga, gdy w pobliżu przejeżdżają ciężkie pojazdy. Konstrukcja jest tak specyficzna, że latem jest gorąco, a zimą zimno. Przez nieszczelne okna wciąż wieje. Robimy co możemy, remontujemy, ale obiekt nie spełnia już norm dla noclegowni, również tych  przeciwpożarowych.

Agent nieruchomości z Olsztyna chce schudnąć. I założył się o to z internautami
reklama

Zaplanowany obiekt powstanie w miejscu dotychczas działającego. Będzie mieć cztery pokoje 18-osobowe, dwa 10-osobowe oraz pięcioosobowy, który będzie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Teraz noclegownia jest przystosowana do obsługi 67 osób. Z nowej będzie mogło natomiast skorzystać 97 osób.

Budynek, podobnie, jak obecny, będzie jednokondygnacyjny. Zmieni się natomiast jego kubatura.

reklama

Potencjalni wykonawcy mogą składać oferty do 12 stycznia 2023 roku. Przekazanie placu budowy zaplanowane na drugą połowę kwietnia. Budowa nowej noclegowni ma potrwać 18 miesięcy.

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
ja pierdole
3 stycznia 2023 00:40

na tej fotce to ta nowa noclegownia?

Popularne

Naprzeciwko KFC powstanie wielki, dwukondygnacyjny budynek usługowy