fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

środa, 30 września, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Olsztyńskie jezioro z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych

Wiadomości Olsztyńskie jezioro z przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych

Specjalne pojazdy ułatwiają korzystanie z kąpielisk nad jez. Ukiel. To potwierdzenie, że obiekt jest nie tylko całoroczny, ale także dostosowany do potrzeb każdego, kto chce z niego skorzystać.

Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel jest prawdziwą perełką i magnesem przyciągającym tłumy olsztynian oraz gości naszego miasta. Sprawiają to nie tylko przyroda, architektura, atrakcje, ale prawdziwa ogólnodostępność tego miejsca.

To szczególnie ważne w przypadku osób niepełnosprawnych. One – dzięki dwóm, specjalistycznym pojazdom – również mogą zażywać kąpieli. Nie tylko tych słonecznych, ale w wodzie największego olsztyńskiego akwenu.

„Pojazdy są zlokalizowane przy kąpielisku nr 2, w pobliżu boisk do siatkówki plażowej” – informuje Beata Kardynał-Stawicka z CRS Ukiel. „Urządzenia są wypornościowe, więc częściowo unoszą się na wodzie. Osoba, która chciałaby skorzystać z takiego rozwiązania, albo jej opiekun, powinien podejść do ratowników. Ci chętnie służą pomocą”.

Skorzystanie z pojazdu wspomagającego kąpiel niepełnosprawnych jest bezpłatne.

Łącznie do dyspozycji gości odwiedzających CRS Ukiel są ponad dwie setki sprzętu sportowego. W wypożyczalniach czekają m.in. łodzie żaglowe, kajaki, rowery wodne, trekkingowe, turystyczne, łyżworolki czy zestawy do gier.

Przeczytaj także:

Podziel się opinią
ŹródłoUM Olsztyn

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Największy klub w Olsztynie ma niezwykłą ofertę: pijesz bez limitu

"Hookah club" w Olsztynie wystartował z nową, ekstremalnie opłacalną ofertą. "3 dni ucztowania" bez limitów. Jedyny taki Shisha Club w Olsztynie, a może i w...

Aktualny Mistrz Świata we fryzjerstwie zaprasza do swojego nowego salonu

Multimedalista fryzjerskich mistrzostw Polski, Europy i Świata zaprasza do swojego salonu fryzjerskiego, w którym zwykła fryzura urasta do rangi dzieła sztuki. Sukcesy Jacka Chamery wzięły...

Piątka na piątkę, czyli nowa dieta pudełkowa w Olsztynie

Proste zasady i wyjątkowo atrakcyjne ceny. A przede wszystkim: smaczne i zdrowe posiłki. Od początku tygodnia w Olsztynie i kilkunastu innych miejscowościach w regionie...

Przeczytaj także: