5 C
Olsztyn
czwartek, 18 kwietnia, 2024
reklama

Olsztyn będzie miał kolejnego wiceprezydenta. To już trzecia w tym roku

OlsztynOlsztyn będzie miał kolejnego wiceprezydenta. To już trzecia w tym roku

Tuż przed świętami prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz odwołał swojego drugiego zastępcę Grzegorza Wieczorka, odpowiedzialnego za inwestycje i spółki miejskie. To już trzecia w tym roku zmiana na tym stanowisku.

reklama

Grzegorz Wieczorek odwołany

Grzegorz Wieczorek zastępcą prezydenta Olsztyna był od czerwca tego roku. Jak zaznacza magistrat, odwołanie wynika z decyzji Platformy Obywatelskiej.
– Kandydatów na stanowisko drugiego zastępcy prezydenta Olsztyna rekomenduje Platforma Obywatelska. W przypadku pana Grzegorza Wieczorka PO podjęła decyzję o cofnięciu rekomendacji, więc z dniem 31 stycznia przestaje on pełnić obowiązki prezydenta Olsztyna – powiedziała Radiu Olsztyn rzeczniczka Urzędu Miasta Olsztyna Marta Bartoszewicz.
Termin wypowiedzenia upływa z końcem stycznia przyszłego roku, jednak Grzegorz Wieczorek nie musi już świadczyć pracy.

Trzecia zmiana na stanowisku zastępcy prezydenta Olsztyna

To kolejna, trzecia już w tym roku zmiana na tak ważnym dla miasta stanowisku. Grzegorz Wieczorek zastąpił na nim w czerwcu Ryszarda Kucia. Według nieoficjalnych informacji cofnięcie rekomendacji dla Ryszarda Kucia wiosną tego roku wynikało z wewnętrznych tarć w Platformie Obywatelskiej.

reklama


Teraz to wiceprezydent miał poprosić o odwołanie z przyczyn osobistych.
– Powodem tej rezygnacji były sprawy osobiste i stąd taka procedura i cofnięcie rekomendacji. Żadnych wewnętrznych walk w Platformie Obywatelskiej nie ma, to decyzja osobista pana Grzegorza Wieczorka – powiedział przewodniczący struktur PO w Olsztynie Marcin Kuchciński.


Jesienią z funkcji zastępcy prezydenta Olsztyna zrezygnowała Halina Zaborowska-Boruch, która przeszła do Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty”, gdzie zastąpiła wieloletniego prezesa Romana Przedwojskiego w związku z jego przejściem na emeryturę. O tej zmianie pisaliśmy w październiku: Prezes SM Jaroty odchodzi po 28 latach. Na “stołku” zastąpi go zaufany człowiek prezydenta Grzymowicza?
Sam Grzegorz Wieczorek nie komentuje sprawy.

Ratusz jest zaskoczony rezygnacją wiceprezydenta

Olsztyński magistrat nie kryje zaskoczenia sytuacją. Nie wiadomo jeszcze, kto zastąpi Grzegorza Wieczorka.
– Jeśli chodzi o nazwiska, to jest jeszcze za wcześnie, potrzebujemy chwili czasu. Powołując pana prezydenta stosunkowo niedawno byliśmy przekonani, że ten temat w jakiś sposób mamy zamknięty, ta współpraca układała się dobrze, wszystko wyglądało dobrze. Bez wątpienia jest to dla nas zaskoczenie – powiedział Marcin Kuchciński.

reklama

Opozycja wyraża niepokój

Olsztyńska opozycja jest zaniepokojona tak częstymi zmianami na istotnym dla funkcjonowania miasta stanowisku.
– Mój niepokój budzi ta karuzela, jaką zafundowała mieszkańcom koalicja zarządzająca naszym miastem. To są poważne zmiany, uważam, że więcej niż jedna na stanowiskach wiceprezydenta nie powinna zdarzać się w ciągu roku. Wchodzą w tematy otwarte nowe osoby i to może budzić niepokój co do zapewniania ciągłości funkcjonowania miasta w tych obszarach i zadaniach. Mam tylko nadzieję, że te zmiany nie odbiją się negatywnie na trwających inwestycjach – powiedział przewodniczący opozycyjnego klubu radnych Prawo i Sprawiedliwość Radosław Nojman.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Patolog
30 grudnia 2022 12:46

Ciekawe kto rekomenduje grzyma. Pewnie ruskie cepy skoro trwa jeszcze na straży ratuszowej bandy

Polecane
Ogłoszenia