-0 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zaskakujące wyniki kontroli olsztyńskich TAXI. Nocna akcja ITD i olsztyńskiej policji

OlsztynZaskakujące wyniki kontroli olsztyńskich TAXI. Nocna akcja ITD i olsztyńskiej policji

W godzinach nocnych inspektorzy WITD Olsztyn wraz z funkcjonariuszami Policji z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie przeprowadzili działania kontrolne, których celem była weryfikacja prawidłowości wykonywania przewozów drogowych osób pojazdami TAXI.

reklama

W trakcie nocnych działań kontroli poddano kilkunastu kierowców wykonujących przewozy z wykorzystaniem aplikacji. We wszystkich przypadkach nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Kierujący pojazdami posiadali wszystkie wymagane uprawnienia, stan techniczny pojazdów był prawidłowy.

Podobna akcja odbyła się na początku grudnia w innym rejonie polski.

reklama

Policjanci wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego i KAS przeprowadzili w Białymstoku akcję kontroli kierowców zajmujących się przewozem osób „na aplikację”. Sprawdzano m.in. czy kierowcy są trzeźwi, czy mają uprawnienia do kierowania, wymagania licencyjne oraz czy przewóz jest bezpieczny; kontrolowany był również stan techniczny pojazdów i ich wymagane wyposażenie.

Policjanci z Grupy Speed osłupieli podczas kontroli. Małżeństwo zrobiło to w pędzącym samochodzie

Jak podał w sobotę zespół prasowy podlaskiej policji, w sumie jednego dnia skontrolowano prawie 120 kierowców i ich pojazdów. Bilans, to ponad 80 wykroczeń w ruchu drogowym dotyczących głównie niestosowania się do obowiązku korzystania z pasów bezpieczeństwa, korzystanie z telefonów komórkowych wbrew zakazowi; odnotowano też brak wymaganego wyposażenia i usterki stanu technicznego aut.

reklama

Policjanci nałożyli na tych kierowców 54 mandaty karne, skierowali dwa wnioski o ukaranie do sądu, a w 27 przypadkach zastosowali pouczenia.

Jedną ze skontrolowanych osób okazał się 29-letni obywatel Algierii, który nie miał licencji, badań lekarskich i psychologicznych. ITD wszczęła w jego sprawie postępowanie administracyjne, naliczając 16 tys. zł kary. Sąd zajmie się sprawą innego kierowcy takiej taksówki, który w centrum miasta złamał kilka przepisów, m.in. nie stosował się do linii ciągłej i wyprzedzał przed przejściem dla pieszych.

Grupa SPEED dopadła 23-letniego kierowcę na ul. Sielskiej. Może trafić na 2 lata do więzienia

Policja przypomina, że takie kontrole są cykliczne i będą kontynuowane.

źródło: ITD/PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Policjanci z Grupy Speed osłupieli podczas kontroli. Małżeństwo zrobiło to w pędzącym samochodzie