-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

60-letni kierowca busa chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną uderzył w przydrożne drzewo

Kętrzyn60-letni kierowca busa chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną uderzył w przydrożne...

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło na trasie Giżycko- Kętrzyn. Jak ustalili policjanci, 60-letni kierowca busa marki Mercedes chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną, która nagle wbiegła na drogę, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia pasażer auta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierowca auta nie odniósł żadnych odrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że 60-latek był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego wypadku.

reklama

Do zdarzenia doszło dzisiaj (23.12.2022r) ok. godz. 6.40 na trasie Giżycko– Kętrzyn . Jak ustalili policjanci, 60-letni kierowca busa marki Mercedes chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną, która nagle wbiegła na drogę, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia pasażer auta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Kierowca auta nie odniósł żadnych odrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że 60-latek był trzeźwy. Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Poszkodowany ws. "agresji drogowej" na S7: chciałbym, żeby winny został ukarany

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach leśnych oraz wiejskich. Okres zimowy to czas wzmożonej migracji dzikich zwierząt. Drogi zlokalizowane w rejonie pól i lasów utrudniają im bezpieczne przejście.

reklama

W takich miejscach często dochodzi do zdarzeń drogowych, które nierzadko kończą się tragicznie także dla ludzi. Dlatego zachowajmy ostrożność i bezpieczną prędkość, aby w przypadku pojawienia się na drodze dziko żyjącego zwierzęcia, móc w odpowiedniej chwili zahamować i uniknąć kolizji bądź wypadku.

Warto pamiętać, że dzikie zwierzęta są najbardziej aktywne o zmierzchu i o świcie, a oślepione przez światła reflektorów zwierzę rzadko ucieka. Jeśli zobaczymy przebiegające przez drogę zwierzę, należy zachować czujność, zwolnić i jechać ostrożnie, a bez względu na wszystko trzeba pamiętać o dostosowaniu prędkości do panujących warunków i zwracaniu uwagi na znaki.

Zderzyły się: koparka, dwie ciężarówki i auto osobowe. Droga krajowa zablokowana
60-letni kierowca busa chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną uderzył w przydrożne drzewo wypadek Kętrzyn, Wiadomości
reklama

źródło: KPP Kętrzyn

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

25-letnia matka na "bani" wjechała autem w baner "Biskupiec". Podróżowała z 3-letnim synkiem