1 C
Olsztyn
czwartek, 2 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Gdyby nie odwaga strażaków, doszłoby do ogromnej eksplozji

GiżyckoGdyby nie odwaga strażaków, doszłoby do ogromnej eksplozji

reklama

W poniedziałek (26.12.2022) przed godz. 7.00 do SKKP Giżycko wpadła formatka o pożarze butli z gazem propan-butan w pomieszczeniu kuchennym w domu wielorodzinnym w Wydminach.


W wyniku rozpoznania ustalono, że wszyscy mieszkańcy ewakuowali się samodzielnie przed przybyciem zastępów PSP i OSP. Pożarem objęta była część parterowa domu wraz z korytarzem. Ogień sprytnie przedostał się schodami na poddasze, przez co rozprzestrzenił się na lokale mieszkalne na piętrze. Działania Straży Pożarnej były utrudnione ze względu na wietrzną pogodę. W czasie działań ratownicy wynieśli z pomieszczeń objętych pożarem trzy butle z gazem propan-butan. Pożar został ugaszony. Działania gaśnicze trwały ponad 7 godzin.

reklama

„Ku przestrodze! Gdyby zdarzyła się Wam sytuacja, że w pomieszczeniu, w którym zaczyna się palić, spróbujcie zamknąć wszystkie otwory typu drzwi czy okna. W ten sposób wydłużymy chwilę na wydostanie się ognia z pomieszczenia” – przekazał Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku, st. kpt. Mateusz Pupek.

Pożar sklepu Leroy Merlin. 70 osób ewakuowanych
reklama

W działaniach brali udział: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Giżycku, OSP Spytkowo, OSP MIŁKI
OSP Wydminy, OSP Kruklanki, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ełku, .15 Giżycka Brygada Zmechanizowana im. Zawiszy Czarnego.

Pani Elżbieta, która była naocznym świadkiem podzieliła się swoją opinią na temat całej akcji: „Tak w ogóle to ogromne wyrazy szacunki i uznania za pracę strażaków. Pierwszy raz w życiu widziałam taki pożar na żywo i nie potrafię powstrzymać emocji. To, co robicie jest bezcenne. Życzę zdrówka Wam wszystkim, którzy przyjechali z ościennych miejscowości, aby ugasić ten pożar oraz Waszym bliskim”.

źródło: KP PSP Giżycko

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Ubezpieczeni i… pójdą na bruk? Senator Lidia Staroń pomaga pogorzelcom