fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 25 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Wezwali straż pożarną bo zgubili klucze. Zadzwonili na 112, że ulatnia się gaz w bloku [FOTO]

Wiadomości Wezwali straż pożarną bo zgubili klucze. Zadzwonili na 112, że ulatnia się...

Każdemu może zdarzyć się zgubić klucze. W takim przypadku wzywa się ślusarza, ale za usługę trzeba zapłacić. Na inny pomysł wpadł jeden z mieszkańców Olsztyna na ul. Dworcowej.

W niedzielę (3.02) około godziny 14:00 straż pożarna odebrała telefon od mężczyzny, który razem z kolegą zatrzasnął się w domu. Prosił aby strażacy przyjechali i otworzyli mu drzwi. Dyżurny grzecznie poinformował, że straż pożarna nie jest od tego i żeby zadzwonił po ślusarza – poinformował nas rzecznik straży pożarnej mł. bryg. Sławomir Filipowicz.

Normalny człowiek nie miałby wątpliwości co zrobić – telefon do ślusarza i po sprawie tyle, że za usługę otwarcia drzwi trzeba zapłacić 200-300 zł. Z taką wizja się nie mogli zgodzić!

Koledzy obmyślili kolejny głupi plan. Tym razem zadzwonili na 112 i poinformowali, że gaz się ulatnia i  może cały blok wysadzić. Takiego scenariusza nie mógł bagatelizować operator numeru alarmowego. Na miejsce została zadysponowana straż pożarna, policja, pogotowie gazowe.
Teraz zamiast kontynuować niedzielną biesiadę, mężczyźni spędzą jakiś czas na policyjnym dołku. Jak wytrzeźwieją mogą usłyszeć zarzuty od prokuratora o bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności i grzywna do 5 tys. zł, ale to nie koniec – muszą jeszcze pokryć koszt akcji ratunkowej.

Więcej:

Wezwali straż bo nie mieli kluczy? „Geniusze” z Dworcowej to bracia. Dziś usłyszeli zarzuty [WIDEO]

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


5 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

5
0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x