8 C
Olsztyn
niedziela, 25 lutego, 2024
reklama

Wezwali straż pożarną bo zgubili klucze. Zadzwonili na 112, że ulatnia się gaz w bloku [FOTO]

WiadomościWezwali straż pożarną bo zgubili klucze. Zadzwonili na 112, że ulatnia się...

Każdemu może zdarzyć się zgubić klucze. W takim przypadku wzywa się ślusarza, ale za usługę trzeba zapłacić. Na inny pomysł wpadł jeden z mieszkańców Olsztyna na ul. Dworcowej.

reklama

W niedzielę (3.02) około godziny 14:00 straż pożarna odebrała telefon od mężczyzny, który razem z kolegą zatrzasnął się w domu. Prosił aby strażacy przyjechali i otworzyli mu drzwi. Dyżurny grzecznie poinformował, że straż pożarna nie jest od tego i żeby zadzwonił po ślusarza – poinformował nas rzecznik straży pożarnej mł. bryg. Sławomir Filipowicz.

Normalny człowiek nie miałby wątpliwości co zrobić – telefon do ślusarza i po sprawie tyle, że za usługę otwarcia drzwi trzeba zapłacić 200-300 zł. Z taką wizja się nie mogli zgodzić!

reklama

Koledzy obmyślili kolejny głupi plan. Tym razem zadzwonili na 112 i poinformowali, że gaz się ulatnia i  może cały blok wysadzić. Takiego scenariusza nie mógł bagatelizować operator numeru alarmowego. Na miejsce została zadysponowana straż pożarna, policja, pogotowie gazowe.
Teraz zamiast kontynuować niedzielną biesiadę, mężczyźni spędzą jakiś czas na policyjnym dołku. Jak wytrzeźwieją mogą usłyszeć zarzuty od prokuratora o bezpodstawne wezwanie służb ratunkowych. Grozi im do 3 lat pozbawienia wolności i grzywna do 5 tys. zł, ale to nie koniec – muszą jeszcze pokryć koszt akcji ratunkowej.

Więcej:

Wezwali straż bo nie mieli kluczy? „Geniusze” z Dworcowej to bracia. Dziś usłyszeli zarzuty [WIDEO]

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Lida
3 marca 2019 19:16

A jak ludzie kłamią dyspozytorowi pogotowia że kogoś w klatce piersiowej boli . Przyjeżdża pogotowie i okazuje się że to kłamstwo , że to gorączka . Co z tym robi pogotowie ?

Ja
3 marca 2019 17:07

I bardzo dobrze zapłacą 30000 kosztów to się nauczą.

Polecane
Ogłoszenia