12 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022

Kawalerka w industrialnym stylu – jakie meble wybrać?

Styl industrialny cieszy się dzisiaj coraz większym zainteresowaniem – idealnie wpasowuje się przede wszystkim w ogromne przestrzenie w starych fabrykach, ale żeby zamieszkać we wnętrzu zaaranżowanym w ten sposób wcale nie trzeba mieć do dyspozycji sporego mieszkania. Jakie meble warto wybrać do kawalerki w industrialnym stylu?

Styl industrialny cechuje się przede wszystkim surowością, co widoczne jest w wykończeniu podłóg, ścian oraz wybranych meblach. Cegła, metal, niewykończone lub postarzane drewno, beton czy szkło – to najczęściej używane materiały we wnętrzach tego rodzaju. Nie oznacza to jednak, że styl industrialny jest mało luksusowy czy przytulny, ponieważ za sprawą odpowiednio dobranych dodatków można sprawić, że wykończone nim przestrzenie będą idealne do wypoczynku.

Łódzki adwokat od "trumien na kółkach" oskarżony po wypadku, w którym zginęły dwie kobiety

Zazwyczaj problemem w aranżacji wnętrz w omawianym stylu jest dostęp do odpowiednich mebli. Najczęściej stosuje się w tym przypadku meble wykonane z metalu lub połączenia drewna z metalem, ale również do wnętrza można wprowadzić szczyptę nowoczesności, na przykład białe meble bez żadnych detali.

Chociaż w wybranych sklepach można znaleźć meble w tego rodzaju stylu, to jednak wtedy, gdy zależy ci na uzyskaniu optymalnego rezultatu, warto zajrzeć do sklepów oferujących właśnie meble industrialne w różnych wariantach do wyboru. Można kupić w nich te najbardziej rzucające się w oczy, na przykład stolik kawowy, szafkę pod telewizor czy komodę. Krzesła w stylu industrialnym są dość łatwe do kupienia w innych sklepach, na przykład można zdecydować się na krzesła stylizowane na kultowe Tolixy.

Spadła liczba bezrobotnych, ale wkrótce może się to zmienić

Gdy kupujesz meble do kawalerki urządzanej w stylu industrialnym, nie przesadzaj z ich liczbą, ponieważ możesz w przeciwnym przypadku stworzyć efekt przeładowania i tym samym pomniejszyć optycznie wnętrze. Przestrzeń najlepiej utrzymać w dość jasnej kolorystyce, na przykład ściany wykończyć w kolorze bieli lub jasnej szarości, natomiast meble można wówczas dobrać w ciemniejszych odcieniach, aby stworzyć także efektowny kontrast.

reklama
×