18 C
Olsztyn
czwartek, 25 lipca, 2024
reklama

Rozruszaj pracowników! Jakie możliwości dają nowoczesne meble do biura?

Materiał partneraRozruszaj pracowników! Jakie możliwości dają nowoczesne meble do biura?

Tradycyjne meble biurowe unieruchamiają, sprawiają, że pracownicy często narzekają na zmęczenie, spadek motywacji, różnego rodzaju dolegliwości. Czy można to zmienić? Z pomocą przychodzą nowoczesne meble, które pozwalają na ruch, sprzyjają aktywizacji mięśni, umożliwiają spacer podczas wykonywania obowiązków zawodowych. Brzmi niewiarygodnie? Udowadniamy, że tutaj nie ma magii, są za to funkcjonalne rozwiązania. 

reklama

Meble do biura a unieruchomienie pracowników 

Nawet najciekawsze wizualnie aranżacje wnętrz biurowych mogą działać demotywująco. Ciekawe grafiki, odpowiednie doświetlenie, panele wygłuszające mają oczywiście ogromne znaczenie dla budowania dobrego wrażenia, zachęcania pracowników do przebywania w biurze. Dzisiaj to jednak zdecydowanie za mało. Znaczenia nie ma, czy bierzemy pod uwagę domowe biuro (tak przecież dzisiaj powszechne) czy budynek firmy. Wyposażenie tej przestrzeni w odpowiedniego rodzaju meble może nadać pracy biurowej (i nie tylko) zupełnie nowy wymiar. Liczyć powinna się nie tylko estetyka, dopasowanie do aranżacji czy wygoda użytkowania. Znaczenie ma aktywizacja ruchowa, a także dopasowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika. Potrzeb, które w ciągu dnia, przy różnych obowiązkach mogą ulegać zmianie. Jeśli nie chcesz, aby twoi pracownicy tracili motywację, borykali się z bólami mięśni, narzekali na pogłębiające się wady postawy, możesz im pomóc, wybierając meble, które uczynią przestrzeń pracy zdecydowanie bardziej aktywną. 

Jak wybierać meble do biura?

Meble do biura mogą sprawiać, że praca w pozycji siedzącej nie będzie tak męcząca, jak w tej chwili dla wielu pracowników jest. Niestety przestrzeń wyposażona w tradycyjne biurka, krzesła czy stoły konferencyjne unieruchamia, zachęca do przyjmowania mało naturalnych pozycji, które przyczyniają się do różnych fizycznych dolegliwości, ale i odbierają motywację. W miejscu pracy mało się ruszamy, a ten brak ruchu odbiera motywację, sprawia, że szybko tracimy koncentrację itd. Warto więc szukać rozwiązań nowoczesnych, które tym problemom przeciwdziałają przez:

reklama
  • umożliwienie zmiany ustawienia wysokości blatu, 
  • przechodzenie od pozycji siedzącej do stojącej,
  • stymulację pracy mięśni głębokich, wykonywanie bardzo delikatnych, ale istotnych dla naszego ciała ruch,
  • uczynienie możliwym wykonywania marszu, biegu, jazdy rowerem podczas wykonywania różnych czynności biurowych.

Nie oznacza to, że estetyka czy jakość wykonania ma nie mieć znaczenia. Chodzi jednak o przesunięcie akcentów. Miejsce pracy ma pozwalać na przyjmowanie maksymalnie zdrowych, komfortowych pozycji, ich zmianę w zależności od potrzeb, realizację potrzeby ruchu, choćby tylko w jakimś zakresie. Wprowadzenie takiej zmiany może mieć absolutnie fundamentalny wpływ na wrażenia pracowników, którzy do pracy przychodzić będą chętniej, bardziej zmotywowani i tej motywacji (co bardzo ważne) nie będą tracić w takim tempie, jak może się to dziać przy tradycyjnym wyposażeniu, które unieruchamia i odbiera energię. 

Funkcjonalne meble — przegląd możliwości

A w praktyce, jak to wygląda? Bardzo konkretnie, funkcjonalne i ergonomiczne, aktywizujące meble to nie mrzonka, nie idea, na której realizację trzeba poczekać, ale konkretne rozwiązania, które są na wyciągnięcie ręki. Trzeba tylko zorientować się w możliwościach, jakie mają obecnie pracodawcy przy zamówieniu mebli do gabinetu, open space czy pomieszczeń do pracy grupowej. 

Na stronie AJ Produkty znaleźć można naprawdę bogaty wybór rozwiązań do biura. Na początek klasyczny zestaw: krzesło plus biurko. To zwykłe biurko zastąpić możesz modele z regulacją wysokości. Po pierwsze pozwoli ono pracownikowi idealnie dopasować wysokość blatu do swojej fizjologii. Biurko może być przechodnie i nie będzie stanowić problemu dostosowanie go potrzeb konkretnej osoby. Pracownik może zmieniać wysokość w zależności, jaką pracę w danym momencie wykonuje — pisze, projektuje, bierze udział w spotkaniu, pracuje kreatywnie, czyta. Może przechodzić od pozycji siedzącej do stojącej. Tradycyjne krzesło zaś można wymienić na stołek ergonomiczny lub piłkę balansującą, która pozwoli na trening mięśni głębokich, przykręgosłupowych, a tym samym będzie chronić przed bólami stawowymi, odcinka lędźwiowego czy szyjnego. 

reklama

To jednak dopiero początek możliwości, w ofercie mebli aktywnych znajdziesz także:

  • bieżnie biurowe — idealne rozwiązanie dla osób, które potrzebują popracować kreatywnie lub przeprowadzić rozmowę z klientem, a w tym czasie chętnie by się także poruszały, 
  • rowery treningowe biurowe — kolejne rozwiązanie, które można wykorzystać przy wielu działaniach i obowiązkach firmowych; taka aktywność działa także stymulująco na mózg, poprawia koncentrację, przeciwdziała znużeniu, 
  • platformy balansujących — świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą dać odpocząć swojemu ciału, rozluźnić napięcia mięśniowe. 

Wybierz meble biurowe, które dają komfort 

Zakup tego typu rozwiązań to inwestycja w samopoczucie, koncentrację, motywację i chęć do pracy twoich pracowników. Często ich marazm i zmęczenie jest wynikiem czysto fizycznych warunków, w jakich przychodzi im pracować. Warto to zmienić, a efekty tych zmian zobaczysz szybciej, niż myślisz. 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane