3 C
Olsztyn
środa, 1 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńskie PWiK, wzorem gminy, pozbywa się akcji Stomilu Olsztyn. Poszukuje inwestora

OlsztynOlsztyńskie PWiK, wzorem gminy, pozbywa się akcji Stomilu Olsztyn. Poszukuje inwestora

Stomil Olsztyn jest najpopularniejszym klubem piłkarskim na Warmii i Mazurach. Przez osiem sezonów gościł na szczytach ligowych rozgrywek, w ostatnich latach na zapleczu pierwszej ligi, teraz o klasę niżej.

reklama


Niestety, spadek w rankingach przekłada się również na pieniądze – 2021 rok klub zakończył stratą 2,6 miliona złotych. Dotychczas często był wspieramy przez miasto – w ciągu ostatniego dziesięciolecia Olsztyn przekazał na jego rzecz około 28 milionów złotych, między innymi poprzez zakup akcji klubu. W ten sam sposób Stomil wsparło Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie.

PWiK wyprzedaje akcje Stomilu

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, miejska spółka chce sprzedać akcje Stomilu. Decyzję w sprawie przyjęcia stosownej uchwały już podjęto na posiedzeniu zgromadzenia wspólników spółki.
– Uchwała rady nadzorczej i zgromadzenia wspólników jest niezbędna do wszczęcia procedury sprzedaży akcji. Na razie trwają poszukiwania inwestora. Jako przedsiębiorstwo społecznie odpowiedzialne, celem reaktywacji klubu sportowego, na prośbę gminy Olsztyn spółka przystąpiła z grupą akcjonariuszy do reaktywacji Stomil-Olsztyn S.A. – poinformowała rzeczniczka Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Olsztynie Anita Chudzińska.
Łącznie w latach 2015 – 2022 PWiK zakupiło 69 tysięcy sztuk akcji. Teraz chce je sprzedać, ponieważ wcześniej to samo zrobiła gmina.
Anita Chudzińska zaznacza, że środki akcji Stomilu nie pochodziły z dokonywanych przez mieszkańców opłat za wodę i ścieki.

Rekreacyjnie na przełomie roku

Stomil Olsztyn chciał nowego stadionu – kosztem innych inwestycji

reklama

Na początku 2022 roku Stomil wystąpił do olsztyńskiego magistratu z prośbą o modyfikację wniosku do Funduszu Inwestycji Strategicznych. Klub chciał wybudować nowy stadion, jednak odbyłoby się to kosztem innych inwestycji, trzeba by było na przykład zrezygnować z uczytelnienia fortyfikacji w okolicach Wysokiej Bramy w Olsztynie.
Miasto ostatecznie i tak nie dostało dofinansowania na ten cel.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Stanowski i Michniewicz
8 grudnia 2022 13:25

Można coś zarobić i zgarnąć kasę z ludzi?

Ala
10 grudnia 2022 17:20

A skąd ZPWiK ma pieniądze jak nie od mieszkańców Olsztyna?

Popularne

Podsumowanie Grand Prix Warmii i Mazur w Szachach Szybkich 2022