-0 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Znalezisko archeologiczne pod Wysoką Bramą. Czy budowa krańcówki tramwajowej się opóźni?

OlsztynZnalezisko archeologiczne pod Wysoką Bramą. Czy budowa krańcówki tramwajowej się opóźni?

Przebudowa okolic Wysokiej Bramy w Olsztynie może się przeciągnąć. Natrafiono tam na fragmenty muru z przełomu XIX i XX wieku.

Budowa krańcówki

reklama

Trwają prace związane z przebudową linii tramwajowej w Olsztynie. W okolicach Wysokiej Bramy roboty wiążą się z powstawaniem nowej linii, która ma połączyć Pieczewo, dworzec główny PKP i Śródmieście. W tym miejscu ma powstać nowy przystanek tramwajowy (dotychczasowy nie poradzi sobie ze zwiększoną liczbą pojazdów), trzeba położyć dodatkowe torowiska.

Znalezisko z przełomu XIX i XX wieku

reklama

Okazuje się, że tereny, na których prowadzone są prace związane z budową krańcówki, kryją w sobie sporo tajemnic. Na placu budowy w okolicy Wysokiej Bramy robotnicy natrafili na fragment murów z czerwonej cegły. To fundamenty kamienicy najprawdopodobniej pochodzącej z przełomu XIX i XX wieku. Teraz na tym miejscu stoi Dom Handlowy „Jakub”.

Kontrakt na budowę nowej nitki tramwajowej może być wyższy o 51,3 mln zł

– Szybciej byśmy brali pod uwagę, że mogłyby to być pozostałości po fragmentach murów obronnych – powiedział „Wyborczej Olsztyn” kierownik projektu tramwajowego Andrzej Karwowski.

Część placu budowy wyłączono z robót

reklama

W związku z odkryciem prace nad budową linii tramwajowej mogą się w tym miejscu opóźnić. W tej części placu budowy roboty wstrzymano, budowlańcy przygotowują stosowną dokumentację dla inspektora ochrony zabytków.

Prace pod Wysoką Bramą są prowadzone, ale fragment odkrycia został z nich wyłączony. Teraz pracujemy nad dokumentacją dla służb ochrony zabytków. Nawet nie chcę myśleć, że może dojść do opóźnienia – powiedział Andrzej Karwowski.

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
5 grudnia 2022 15:22

Rura z gównem na zdjeciu

Spoko opcja
5 grudnia 2022 22:03

Jak się nie ma szansy zdążyć na któryś z kolei odroczony termin .Miasto nie chce dać nowego a kary wiszą nad głową wykonawcy.Zawsze jakieś wytłumaczenie.

Popularne

Olsztyńskie tramwaje stanęły w miejscu