fbpx
7 C
Olsztyn
wtorek, 21 września, 2021
reklama

Olsztyn. Zmiany w organizacji ruchu w związku z budową linii tramwajowej

reklama

W nadchodzącym tygodniu w Olsztynie wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w związku z rozpoczęciem budowy linii tramwajowej. W śródmieściu na alei Piłsudskiego objazdy będą obowiązywać za tydzień, a już w środę na osiedlu Nagórki obowiązywać będą nowe trasy dla pieszych i rowerzystów.

Jak poinformował urząd miasta w Olsztynie, w nocy z 31 lipca na 1 sierpnia (sobota/niedziela) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej na ul. Wilczyńskiego od skrzyżowania z ul. Krasickiego do pętli Pieczewo. Do odwołania przestają funkcjonować przystanki na ul. Wilczyńskiego Krasickiego-Wilczyńskiego, Gębika oraz Pieczewo (pętla). Autobusy linii nr 113, 120, 130 oraz 131 będą odjeżdżały z przystanku Panasa, a kończyły trasę na przystanku Krasickiego-Wilczyńskiego (na ul. Krasickiego).

Za tydzień, w nocy z 7 na 8 sierpnia wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu w śródmieściu na głównej ulicy – alei Piłsudskiego, między ulicą Mazowieckiego a Głowackiego.

reklama

Przez teren poprowadzony zostanie dojazd do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i dla mieszkańców ulic: Grotha, Narutowicza oraz Kościńskiego od al. Piłsudskiego z kierunku ul. Dworcowej i Mazowieckiego („Obiegowa”). Wyjazd z osiedla będzie się odbywał poprzez ul. Grotha do al. Piłsudskiego przy skrzyżowaniu z ul. Mazowieckiego.

Objazd do ul. Kościuszki i ul. Głowackiego dla pojazdów jadących już al. Piłsudskiego od strony ul. Dworcowej został wyznaczony ulicami Mazowieckiego i Żołnierską. Jednocześnie na al. Sikorskiego na skrzyżowaniu z ul. Mazowieckiego/Pstrowskiego zostanie wyznaczony dodatkowy lewoskręt, przez co powstanie możliwość skrętu w lewo z dwóch pasów, a pozostanie jeden pas w relacji na wprost.

Aby uniknąć przejazdu po wąskiej ulicy Żołnierskiej dla pojazdów jadących od strony ulicy Sikorskiego zalecany jest objazd w lewo w ulicę Pstrowskiego i dalej do ul. Kościuszki i ul. Głowackiego.

Od środy (4 sierpnia) zostanie zamknięty dla ruchu chodnik i droga dla rowerów wzdłuż jezdni ul. Krasickiego na odcinku od ul. Murzynowskiego do ul. Wańkowicza. W związku z tym zostały wyznaczone tymczasowe ciągi piesze i rowerowe, w tym objazd dla rowerów poza obszarem robót, od ul. Synów Pułku przez osiedle Nagórki do ulic Wańkowicza i Barcza oraz ul. Krasickiego.

Utrudnienia w ruchu są spowodowane rozpoczynająca się budową nowej linii tramwajowej. Nowa, dwutorowa linia ma rozpocząć swój bieg na ul. Wilczyńskiego, w rejonie istniejącej pętli autobusowej na osiedlu Pieczewo. Od krańcówki linia będzie przebiegać środkiem ulic Wilczyńskiego i Krasickiego, a dalej – do centrum miasta, alei Piłsudskiego. Przebudowanych zostanie wiele skrzyżowań, powstaną nowe chodniki i trasy rowerowe. Budowa potrwa do 2023 roku.

Mieszkańcy Olsztyna od 2015 roku mogą korzystać z trzech linii tramwajowych łączących osiedle Jaroty i campus uniwersytecki ze śródmieściem i dworcem. 

źródło: PAP

reklama
reklama

Polecane

2 KOMENTARZY

2 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama