29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Naczelnik wydziału technicznego KW PSP w Olsztynie zakończył służbę po 37 latach

OlsztynNaczelnik wydziału technicznego KW PSP w Olsztynie zakończył służbę po 37 latach

Po 37 latach służby st. bryg. Grzegorz Eljasiak naczelnik wydziału technicznego olsztyńskiej Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej z dniem 30 listopada przeszedł na zaopatrzenie emerytalne.

reklama

Z tej okazji w Komendzie Wojewódzkiej PSP w Olsztynie odbyła się uroczysta zbiórka, na której Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki PSP nadbryg. Tomasz Komoszyński podziękował st. bryg. Grzegorzowi Eljasiakowi za służbę oraz za ogromny wkład w tworzenie między innymi standaryzacji samochodów pożarniczych dedykowanych dla PSP i OSP w województwie i kraju.

Komendant Wojewódzki PSP wskazał, że odchodzący naczelnik wydziału technicznego to osoba, która dzięki swojemu profesjonalizmowi, wiedzy i doświadczeniu w znakomity sposób nadzorowała projekty w ramach funduszy strukturalnych, a także czuwała nad całym zabezpieczeniem logistycznym w straży pożarnej województwa warmińsko-mazurskiego. Do życzeń dołączyli się również zastępcy komendanta wojewódzkiego, koleżanki i koledzy z komendy wojewódzkiej, a także delegacje z komend powiatowych i miejskich naszego województwa oraz emerytowani strażacy.

reklama


St. bryg. Grzegorz Eljasiak służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął w 1985 roku od podjęcia nauki w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie, którą ukończył w 1990 r., uzyskując stopień podporucznika pożarnictwa. Tego samego roku rozpoczął służbę w olsztyńskiej Zawodowej Straży Pożarnej, gdzie pracował na stanowiskach przodownika roty i dowódcy kompanii. Następnie został zastępcą dowódcy jrg 2 w Olsztynie.

1 grudnia 1992 r. został przeniesiony do pełnienia służby w komendzie wojewódzkiej PSP w Olsztynie, gdzie pracował kolejno jako: kierownik samodzielnej sekcji ds. technicznych, zastępca naczelnika wydziału, naczelnik wydziału, kierownik sekcji, a od 2008 r. do chwili obecnej jako naczelnik wydziału technicznego. St. bryg. Grzegorz Eljasiak zdobył ogromną wiedzę oraz kwalifikacje zawodowe w zakresie zagadnień sprzętu specjalistycznego, oraz zamówień publicznych.

Dzięki wykształceniu, doświadczeniu i profesjonalizmowi sprawował stały nadzór nad zabezpieczeniem logistycznym jednostek PSP województwa. Był odpowiedzialny również za właściwe funkcjonowanie systemu obsługi dotacji OSP w naszym województwie, a także uczestniczył w opracowaniu standardów wyposażenia i wyboru pojazdów ratowniczo-gaśniczych zarówno dla jednostek PSP, jak i OSP pod względem rejonów operacyjnych. Aktywnie uczestniczył w pracach dot. podniesienia sprawności KSRG zarówno na szczeblu wojewódzkim, jak i powiatowym.

reklama

St. bryg. Grzegorz Eljasiak był wielokrotnie nagradzany przez przełożonych, a także odznaczany m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi i Złotą Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej.


źródło: KW PSP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane