-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W Olsztynie skazani odpracują wyroki

OlsztynW Olsztynie skazani odpracują wyroki

Olsztyńskie władze wskazały miejsca, w których w przyszłym roku skazani będą mogli odpracować zasądzone wyroki. To między innymi OSiR i schronisko dla zwierząt.

Karę za wykroczenie można odpracować

reklama

Rocznie kilka setek osób jest skazywanych na karę ograniczenia wolności i pracę na rzecz lokalnej społeczności. Takie wyroki zapadają w przypadku wykroczeń i drobnych przestępstw i według pomysłodawców są świetną metodą wychowawczą dla skazanych.

Olsztyn podpisał z miejscowym sądem porozumienie, na mocy którego władze miasta wskazują miejsca, w których te wyroki można odpracować.

Miejsc pracy jest więcej niż skazanych

reklama

Jak poinformowała „Gazeta Wyborcza”, w celu wskazania miejsc pracy dla skazanych rada miasta każdorazowo musi podjąć stosowną uchwałę.

„Przewidywana liczba skazanych zobowiązanych do wykonywania pracy wynosi 362 osób. Średni wymiar kary ograniczenia wolności przypadający na jednego skazanego za wykroczenie wynosi 40 godzin, a skazanego za przestępstwo 150 godzin” – zapisano w projekcie uchwały.

Śmierć dwóch pracowników. Ich szef Dariusz J. dopuścił do tego?
reklama

Większość skazanych albo nie ma kwalifikacji, albo są one niskie, więc można ich skierować do prostych prac fizycznych, porządkowych czy konserwatorskich.

W przyszłym roku wskazane zakłady pracy mają miejsca dla 1716 osób. Sąd Rejonowy w Olsztynie skierował do prac na rzecz lokalnej społeczności 362 osoby.

Lodowisko albo schronisko

Najwięcej miejsc do „odrobienia” wyroków przygotował Ośrodek Sportu i Rekreacji: na terenie CRS Ukiel, stadionie przy alei Piłsudskiego i sztucznym lodowisku przy ulicy Jeziołowicza. Skazani będą wykonywać prace porządkowe na terenie obiektów i wokół nich, pomagać przy drobnych pracach konserwatorskich i przygotowaniu obiektów do sezonu albo imprez.

Można też będzie pracować w schronisku dla zwierząt, w którym również trzeba będzie wykonywać głównie prace porządkowe, jak grabienie liści, zamiatanie i odśnieżanie, czyszczenie misek i kuwet czy sprzątanie pomieszczeń biurowych schroniska. Przyda się również pomoc przy drobnych pracach konserwatorskich, takich jak malowanie boksów czy ogrodzeń.

W jakiej branży znajdziemy największą liczbę miejsc pracy w Olsztynie?

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

W jakiej branży znajdziemy największą liczbę miejsc pracy w Olsztynie?