fbpx
-11 C
Olsztyn
środa, 8 grudnia, 2021
reklama

Stadion przy Piłsudskiego będzie miał sztuczne oświetlenie

reklama

2,6 mln złotych ma kosztować sztuczne oświetlenie na stadionie przy al. J. Piłsudskiego. Oświetlenie ma być tak przygotowane, aby można było je zdemontować i przenieść na przyszły stadion przy ul. Sybiraków.

Stadion-large
Wejście główne na stadion przy al. Piłsudskiego.

Oświetlenie ma mieć moc 1600 luxów. Dzięki temu możliwa będzie transmisja spotkań na antenie TV. Jedyna stacja, pokazująca mecze I ligi, nie prowadzi transmisji HD, ale oświetlenie będzie można rozbudować pod wymogi HD, jeśli zajdzie taka potrzeba. Na stadionie staną cztery maszty, szafa oświetleniowa i agregat prądotwórczy. Oświetlone zostaną także trybuna i schody. Miasto przymierza się do ogłoszenia przetargu na jego zakup na przełomie lutego i marca. Po 17 stycznia Ratusz chce wystąpić o pozwolenie na budowę a potem będzie miał kilkanaście dni na złożenie wniosku o dofinansowanie inwestycji.

Czytaj też:  Niedzielski: pracodawca będzie mógł oczekiwać od pracownika wyniku testu na COVID-19
reklama

– Chcemy pozyskać milion złotych z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki – wyjaśnia Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

Przypomnijmy. Władze Stomilu Olsztyn wystosowały dramatyczny apel do prezydenta, że od przyszłego sezonu niezbędne jest oświetlenie na stadionie, bo klub nie otrzyma licencji na grę. To wymóg stawiany przez Polski Związek Piłki Nożnej. Miasto nie chce pompować jednak pieniędzy w stadion, który nie zostanie wyremontowany. Docelowo nowy obiekt ma znaleźć się przy ul. Sybiraków na miejscu obecnego stadionu Warmii. Instalacja łatwego w demontażu oświetlenia pozwoli przenieść je na nowy stadion.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama